Tu esi iemetis savu viedtālruni tualetes podā, izlietnē vai kādā ūdenstilpnē. Neuztraucies pārāk daudz! Pastāv vairāki veidi, kā tu vari glābt savu mobilo ierīci (vai vismaz censties to izdarīt).

Izņem telefonu no ūdens, cik ātri vien iespējams

Jo ilgāku laiku tas paliks ūdenī, jo vairāk ūdens uzsūksies telefona iekšpusē. Tiklīdz to būsi izņēmis no ūdens, ir vairākas lietas, kas tev jādara uzreiz, un ir arī tādas lietas, ko noteikti nedrīkst darīt. Tu nedrīksti:

  • Ieslēgt telefonu
  • Spiest jebkuras pogas
  • Kratīt, dauzīt vai bakstīt telefonu
  • Izjaukt telefonu
  • Pūst tam virsū
  • Karsēt to

Izslēdz telefonu, ja vien tas jau nebija izslēdzies, un turi to virzienā uz augšu.

Noņem aizsargplēves, kā arī izņem SIM un microSD kartes.

Atver telefona aizmuguri un izņem bateriju.

Izmanto sausu lupatiņu vai papīra dvieli, lai nosusinātu telefonu. Neberzē ar to, jo tādā veidā izplatīsi ūdeni pa visu telefonu. Vienkārši pieliec lupatiņu, lai tā uzsūc šķidrumu.

Ja ūdens bojājums ir plašāks, tu vari izmantot putekļusūcēju, lai uzmanīgi uzsūktu ūdeni. Vispirms gan izņem visas mazās detaļas – microSD, SIM un bateriju.

Ievieto telefonu plastmasas maisiņā, kas piepildīts ar rīsiem. Rīsi labi absorbē šķidrumu.

Ļauj telefonam žūt vienu vai divas dienas. Nemēģini to aiztikt un ieslēgt, lai pārbaudītu, vai tas strādā. Ievieto savu SIM karti citā telefonā.

Pēc pāris dienām tu vari telefonu izņemt no rīsiem, ievietot atpakaļ bateriju un ieslēgt telefonu.

Ja tavs telefons neslēdzas iekšā, pamēģini to uzlādēt. Ja tas nelādējas, visticamāk ir cietusi baterija. Mēģini nomainīt bateriju, vai arī dodies uz telefonu remontu.

Ja tavs telefons ieslēdzas un darbojas kā parasti, tāpat pievērs tam uzmanību vēl pāris nākamās dienas, ja nu gadījumā parādās kādas problēmas vai traucējumi.

Lai pasargātu savu telefonu no ūdens bojājumiem nākotnē, tu vari iegādāties speciālus ūdens drošus apvalkus. Labas izvēles iespējas piedāvā tādi zīmoli kā Otterbox, Griffin Survivor un Catalyst.

Ūdens izturīgi telefoni. Daži telefoni tiek reklamēti kā „ūdens noturīgi”. Tomēr atceries, ka norādot šādu īpašību, ražotāji ar to domā, ka telefons ir ūdens noturīgs tikai noteiktos apstākļos. Telefona ūdens noturība bieži vien ir atkarīga no ūdens tīrības, iegremdēšanas dziļuma un no tā, cik ilgu laiku tas pavadījis ūdenī.

Daži kvalitatīvi ūdens noturīgi telefoni, kurus ir vērts pieminēt: