Ja tev pieder velosipēds, tad vajadzētu ieguldīt kārtīgā lukturī, kas tev palīdzēs redzēt ceļu tumsā un sliktas redzamības apstākļos. Lai nopirktu labu lukturi, kurš kalpos vajadzīgajam nolūkam, izpēti turpmāk aprakstītos ieteikumus un izdari savu izvēli.

  1. Nosaki mērķi. Pirmkārt, tev jāsaprot, kādam mērķim izmantosi lukturīti. Vai tas ir vajadzīgs īsiem vai gariem nakts braucieniem? Vai gaisma ir vajadzīga, lai citi satiksmes dalībnieki tevi laicīgi pamanītu vai tam, lai tu labāk redzētu ceļu? Vai tu vēlies, lai tavs divritenis labāk izskatās? Paturot prātā mērķi, izvēles loks sašaurinās.
  2. Izvēlies izmēru. Nosaki, kurš izmērs ir nepieciešams. Ja mērķis ir kļūt redzamākam, izvēlies lukturi ar lielu spuldzi, kura būs labi pamanāma. Velosipēdistiem, kuriem lukturis vajadzīgs, lai redzētu tumsā, labāk izvēlēties nelielas, kompaktas lampas, kuras netraucē redzamību.
  3. Ņem vērā enerģijas patēriņu. Uzzini, kā lukturis darbojas. Ir tādi, kuri darbojas ar parastajām baterijām, un tādi, kurus var uzlādēt. Tev jānosaka, kāds uzlādes veids ir tavam lukturim, it sevišķi, ja tas vajadzīgs ilgāku laika posmu. Ir dažādi atkārtoti uzlādējamo bateriju veidi. Izpēti, kuras tev ir visizdevīgākās, un pērc tādas.
  4. Nosaki, kuri spuldzīšu veidi vislabāk atbilst tavām vajadzībām. Ir vairāki varianti. Tu vari izvēlēties tradicionālās, lētākās bateriju spuldzītes, halogēnās, LED vai HID spuldzes. Izvēle atkarīga no tavām vajadzībām.