Nodrošināt tūlītēju kopšanu un rūpes

 1. Aprunājieties ar savu tetovējuma mākslinieku par tetovējuma sākotnējo kopšanu un aprūpi. Pēc tam, kad tetovējums pabeigts, bet vēl esat pie mākslinieka, izmantojiet laiku, lai noskaidrotu par turpmāko tā kopšanu. Kaut arī pastāv vispārēji kopšanas noteikumi, tomēr iespējams tieši Tavam tetovējumam ir nepieciešams kaut kas īpašs, noskaidro to. Tāpat profesionālis var Tev ieteikt labākos kopšanas līdzekļus.


 1. Atsevišķi tetovēšanas saloni arī piedāvā speciālu komplektu, kas paredzēts tā tūlītējai kopšanai.
 2. Nebaidies uzdot sev interesējošus jautājumus, vēl jo vairāk, ja tas ir Tavs pirmais tetovējums.
  • Noturi pārsēju vismaz piecas stundas. Pēc tam, kad mākslinieks Tev būs atrādījis gala rezultātu, viņš Tavam tetovējumam uzliks pārsēju. Nav viennozīmīgi, cik ilgi šis pārsējs jāsaglabā, tomēr to ieteicams atstāt vismaz 5 stundas, kā minimums.
 1. Jautājiet māksliniekam par ieteikumiem šajā, viņš vislabāk pārzinās konkrētās tintes lietošanu.
 2. Vienmēr labāk atstāt pārsēju ilgāk.
 • Plānā marle un plastikāts var tikt atstāts uz dažām stundām. Pārāk ilgi marle var kļūt par ciešu, tādējādi neļaujot Jūsu ādai elpot.

Nomazgā rokas, pirms noņem pārsēju.

Pirms saskares ar tetovējumu pirmo reizi, pārliecinies, ka esi rūpīgi nomazgājis rokas. Uzmanīgi noņem pārsēju, izvairoties no pieskaršanās jūtīgajai ādai.

 • Nevajadzētu tetovējumu pārsiet atkārtoti. Tas ir normāli, ja uz ādas ir mazi asins punktiņi vai apsārtums.
  1. Uzmanīgi un maigi nomazgā tetovējumu ar pirkstiem. Tad, kad pārsējs noņemts, ar siltu ūdeni varat maigi nomazgāt tetovējumu vai ādu ap to.
 1. Uzmanies no pārāk karsta vai auksta ūdens.
 2. Esi piesardzīgs ar ziepju lietošanu. Lieto pēc iespējas tādas, kuru saturā ir mazāk krāsvielas.
 • Mazgāšanas laikā nelieto švammi vai sūkli, izvairieties no abrazīviem līdzekļiem.
 1. Pārliecinies, ka esi nomazgājis visus asiņu nospiedumus.
  1. Uzklāj plānu kārtu ādas mitrinātāja. Ar sausiem pirkstiem uzklāj plānu losjona vai ziedes kārtu uz sausā tetovējuma. Pēc uzklāšanas ļauj tam pēc iespējas ilgāk uzsūkties ādā, lai āda varētu absorbēt produktu bez lieka kairinājuma.
 1. Atsevišķas ziedes un hipoalerģiski losjoni ir lieliski mitrinātāji. Losjons būs tas, kas ātrāk iesūksies ādā.
 2. Losjons jāuzklāj tā, lai visu tetovēto virsmu klātu caurspīdīga tā kārtiņa, tomēr āda nedrīkst izskatīties taukaina.
  • Neaizklājiet tetovējumu vai arī valkājiet brīvu apģērbu, kas nesažmiedz ādu. Tūlīt, pēc apsēja noņemšanas, tetovējums uzsāks sadzīšanas procesu. Pēc iespējas turi tetovējumu nepārklātu, tomēr, ja nepieciešams, nēsā brīvu apģērbu no elpojošiem materiāliem.
 • Jāuzmanās, jo pirmajā dienā no tetovējuma var atdalīties liekā tinte, tāpēc esi gatavs, ka vari nosmērēt apģērbu vai gultas veļu.

Ļaut tetovējumam sadzīt

 1. Mazgā tetovējumu divas reizes dienā. Pirmās 2-3 nedēļas, divas reizes dienā mazgā tetovējumu siltā ūdenī un ar ziepēm. Ja Tava ikdiena ir saistīta ar sportiskām aktivitātēm vai vidi, kurā izteikti vari kļūt netīrs, dari to biežāk.
 • Mazgā tetovējumu katru rītu un pirms gulēšanas. Vari mazgāt arī pa dienu, ja Tev tā ir ērtāk.
 • Tāpat kā pirmajā mazgāšanas reizē, pārliecinies, ka Tavas rokas ir tīras un viegli ar pirkstiem nomazgā tetovējuma vietu. Tad nosusini, izmantojot papīra dvieļus.
  • Mitrini ādu, kad nepieciešams. Ja ap jauno tetovējumu āda kļūst sausa, mitrini to. Tomēr, vismaz sākumā, pat, ja āda neliekas sausa, mitrini to 2-3 reizes dienā. Šo rituālu veic apmēram pirmās trīs nedēļas.
  • Izvairies kasīt vai saskrāpēt tetovēto vietu. Dažas dienas pēc tetovējuma iegūšanas, uz tā var izveidoties neliela kreveles kārta, kas var sūrstēt vai kasīties. Tomēr to nevajadzētu sākt kasīt vai skrāpēt.
 • Ja kņudinošā sajūta nepāriet, vari tetovēto vietu viegli papliķēt ar plaukstu, tas var palīdzēt mazināt niezi. Tomēr neaizraujies.
 • Kreveļu noņemšana var radīt atvērtu brūci, kurā viegli nokļūst netīrumi, tādējādi radot dažādus iekaisumus. Tāpat tas var apdraudēt tetovējumu – tā krāsu, formu.
  1. Ierobežo atrašanos saules staros. Ideālā situācijā vienmēr ir nepieciešams izvairīties no pārāk lielas saules ietekmes, jo tādējādi tetovējuma krāsa var izbalēt. To īpaši svarīgi iegaumēt jauniem tetovējumiem. Ja tomēr nepieciešams uzturēties saulē, vienmēr lieto saules aizsargkrēmu ar vismaz SPF 50 aizsargfiltru.
 1. Īpaši piesardzīgiem jābūt, ja tetovējums ir jauns līdz brīdim, kad visas kreveles un āda ap tetovējumu sadzijusi.
  1. Izvairies no pārāk lielas slapināšanas, kamēr tetovējums dzīst. Ikdienas duša, kas ilgst aptuveni 15 minūtes ir pieņemama. Tomēr izvairies no peldēšanas, vannas vai ilgas uzturēšanās dušā.
 1. Izvairies no peldbaseiniem, peldēšanās atklātās ūdenstilpnēs, burbuļvannām vai saunas. Turklāt ūdens, kuram pievienots hlors, var būt īpaši slikts Tavam tetovējumam.
  1. Izvairies no infekcijām. Infekcijas ir reta parādība, ja ievērojat pareizu tetovējuma kopšanu. Tomēr, ja ir aizdomas par infekcijas rašanos, nekavējoties sazinies ar speciālistu. Šādas pazīmes var būt:
 • Ilgstošs apsārtums, ādas pietūkums, sāpes
 • Čūlas
 • Muskuļu sāpes
 • Drudzis
 • Slikta dūša vai vemšana

Ilgstoša tetovējuma kopšana

 1. Lieto saules aizsargkrēmu. Saules staros Tavs tetovējums var sākt izbālēt. Kad zini, ka atradīsies tiešajos saules staros, vienmēr šai vietai uzklāj saules aizsargkrēmu ar vismaz SPF 30 aizsargfiltru.
 • Aizsargkrēms, ko lieto, visbiežāk pasargās arī no kaitīgā UV starojuma.
 • Aizsargkrēmu uzklāj 10 minūtes pirms dodies ārā, tad uzklāj ik pēc 80 minūtēm, ja nepieciešams.
 • Vienlaikus ieteicams izvairīties no solārijiem.
  1. Izvairies no izsitumiem vai kairinājumiem. Kairinājums vai pat infekcija var rasties arī pēc tam, kad tetovējums jau pilnībā sadzijis. Tāpēc, ja pamani apsārtumu, niezi vai izsitumus, nekavējoties sazinies ar speciālistu.
 • Tomēr reakcija uz ādas var rasties arī tad, ja esi bijis kādā ādas procedūrā vai sācis lietot jaunus ādas kopšanas līdzekļus.
  1. Izmanto losjonus un krēmus. Ievērojot personīgo higiēnu un kopšanu tetovējums būs tieši tikpat veselīgs, cik veselīga ir Tava āda. Kopjot ādu ikdienu, tetovējums saglabās lielisku izskatu vēl daudzus gadus.
 • Izvairies no ķermeņa kopšanas produktiem, kas satur naftas blakusproduktus. Tāpat vazelīns var izraisīt tetovējuma tintes izbalēšanu.
 • Ja jūti, ka ap tetovējumu āda ir sausa, nebaidies to papildus mitrināt. Šādam mērķim vari nēsāt līdzi ceļojuma izmēra ķermeņa losjonu.
  1. Ik pa laikam apmeklē mākslinieku. Periodiska tetovējuma uzlabošana ir normāla tā kopšanas pazīme. Tādējādi mākslinieks var atjaunot smalkās līnijas vai uzlabot krāsas, ja tās izbalējušas.
 • Tetovējuma uzlabošanas un atjaunošanas biežums ir atkarīgs no paša tetovējuma, ādas, tāpat kā dzīvesveida.
 • Cilvēki parasti šādu tetovējumu uzlabošanu veic ik pa 5-10 gadiem.