Mazās māsas pieskatīšana var būt jautrs, bet grūts uzdevums. Te būs padomi, kā to darīt.

  1. Sagatavojies. Vai viņa ir zīdainis, mazs bērns vai jauna meitene? Tev būs jāmaina pamperi, jābaro un jāspēlējas ar viņu. Lielākam bērnam var ļaut paskatīties kādu piemērotu televīzijas pārraidi, piemēram, Bārniju, Elmo, Doru, Cūciņu Pepu u.c, bet noteikti neļauj viņai skatīties Bafiju pret vampīriem, Halku, 2012, Pērtiķu planētu vai Hariju Poteru. Nedod māsai pulti, lai viņa nevar pati pārslēgt kanālus.
  2. Drošība. Pa rokai atstāti naži var izrādīties nāvējoši, atklātas rozetes ir bīstamas. Neatstāj bērnu ārā vienu, sevišķi tumsā. Viņa varētu tikt nolaupīta vai, ļaunāk, nogalināta. Neļauj gulēt viņai uz dīvāna, lai neizripo ārā.
  3. Kur viņa gulēs? Neliec gultiņu pie televizora, lai viņa nepamostas. Ja viņa ir mazliet lielāka, nepiebāz gultu ar rotaļlietām, pamostoties viņa varētu aizķerties aiz mantām un izkrist.
  4. Stundu pirms auklēšanas sākuma atrodi rotaļlietas. Izvelc arī savas vecās lelles, lai viņa var spēlēt “mājas”, aizklāj visas rozetes un sāc auklēšanu.
  5. Pieskati viņu. Noteikti nevajag māsu ielikt gultiņā otrā istabā un aizvērt durvis! Tāpat neliec gultiņu zem kāpnēm, jo viņai paliks auksti, vientuļi, un viņa gribes ēst. Vienkārši esi blakus un uzmani, lai nenotiek nekas slikts.
  6. Izklaidē viņu. Kādu brīdi variet kopīgi paskatīties multfilmas televizorā vai datorā, bet tikai bērniem piemērotas. Internetā var atrast visādas šausmas ar iemīļotajiem multeņu varoņiem. Ilgāk par stundu gan šī izklaide nav ieteicama, tāpēc, atkarībā no māsas vecuma, variet kopīgi palasīt vai paskatīties kādu grāmatu, pazīmēt vai paspēlēt galda spēles.
  7. Pabaro viņu. Atkarībā no tā, cik māsa ir liela, noteikti parūpējies par to, lai viņa būtu kārtīgi paēdusi atbilstošu ēdienu. Zīdainim tā varētu būt piena pudele, lielākam bērnam – tas pats, ko ēd tu. Izvairies no čipšiem un sāļajām uzkodām, labāk dod viņai našķēties ar augļiem, dārzeņiem. Neaizmirsti vislaik turēt tuvumā ūdeni vai citu dzeramo, lai mazā varētu remdēt slāpes.
  8. Noliec viņu gulēt. Atkarībā no tā, kur tu māsu pieskati, liec viņu gulēt bērnu gultiņā, ratiņos vai lielajā gultā. Ja viņa guļ savā gultiņā, aizmidzini māsu, atstāj istabas durvis vaļā, un pati vari doties uz blakus istabu darīt savas lietas. Ja mazā aizmieg ratiņos, tad nekādā gadījumā neatstāj viņu vienu. Ja māsa guļ lielajā gultā, liec viņu pēc iespējas tuvāk sienai vai saliec gar gultas malu spilvenus, krēslus, kaut ko, kas neļaus viņai izkrist un sasisties. Paliec tuvumā, lai vari piefiksēt brīdi, kad viņa modīsies.