Mēs visi esam sākuši pieņemt faktu, ka “domas rada mūsu pasauli”. Kamēr dažiem tas ir aizraujošs atklājums, citiem šī apziņa dzīvi padara nožēlojamu, jo viņi nespēj kontrolēt negatīvās un destruktīvās domas, un veidot pozitīvas, radošas domas.

  1. Esi apzināts. Tev vajadzētu apzināties pašam savas domas. Katru mirkli viena vai otra doma iziet cauri smadzenēm. Šajā fāzē necenties tās kontrolēt, jo tas varētu novest pie stresa. Vienkārši esi apzināts.
  2. Apstājies. Ikreiz, kad tu konstatē negatīvu domu ceļojot caur smadzenēm, apturi to. Tu pat vari vizualizēt, ka kaut kur tavas labās auss apvidū atrodas pauzes poga, un tu to vari nospiest, lai apturētu domu.
  3. Atkārto. Vēlreiz izspēlē šo domu savā prātā. Pieņemsim, ka doma bija “Es nedabūšu šo līgumu.”, vienkārši vēlreiz atskaņo šo domu savā prātā. Te tu arī vari iztēloties play pogu blakus pauzes pogai.
  4. Jautā. Kamēr doma ir apstādināta, pajautā sev: “Vai tas ir tas, ko es vēlos?” Tu saņemsi atbildi no savām smadzenēm – NĒ!
  5. Izpēti. Pajautā sev: “Kas ir tas, ko es vēlos?” tad smadzenes sacīs: “Patiesībā, es vēlos dabūt šo līgumu.”
  6. Pārveido. Tev jāpārveido apgalvojums tagadnē, jo prāts darbojas tagadnē, nevis kādā citā laikā. Šo piemēru varētu pārveidot: “Es iegūstu šo līgumu, lai nāk, kas nākdams.”
  7. Atskaņo. Tagad domās piespied play pogu un dzirdi: “Es iegūstu šo līgumu, lai nāk, kas nākdams.” Atskaņo šo apgalvojumu atkal un atkal, un atkal. Dodoties pie klienta, lai parakstītu līgumu, nepārtraukti atskaņo sev galvā šo apgalvojumu.
  • Izmanto šo metodi ar visām domām, kuras vēlies izmainīt, un veido apgalvojumus tagadnē, atskaņo tos sev galvā, lai iegūtu vēlamās lietas.