Šokolāde ir ļoti kaitīga suņiem. Tajā esošās vielas var palielināt asinsspiedienu, kā arī izraisīt lēkmes. Suni, kas ir apēdis šokolādi, vajag aprūpēt nekavējoties, jo lielākas šokolādes dozas var izraisīt lielākas problēmas.

Nekavējoties dodies pie veterinārārsta

Nosaki, kāda veida un cik daudz šokolādes tavs suns ir apēdis. Mēģini noskaidrot pēc iespējas vairāk informācijas par šokolādi, kas tikusi apēsta. Šī informācija būs jāizklāsta veterināram.

Nekavējoties piezvani vetārstam un pajautā padomus, kā rīkoties. Ārsts palīdzēs tev saprast, kā rīkoties tālāk – vai suns būtu jānogādā pie ārsta, vai arī tu vari rīkoties pats mājās.

  • Nelieli šokolādes daudzumi var tikai izraisīt caureju vai vēdersāpes. Tomēr, labāk ir sazināties ar ārstu, lai arī kāds būtu apēstais šokolādes daudzumus, jo reakcija ir atkarīga no katra konkrētā suņa.

Dodies uz veterināro klīniku, ja to ieteicis ārsts. Veterināram ir vajadzīgās zināšanas, zāles un rīki, lai tiktu galā ar šo problēmu efektīvi.

  • Dažos gadījumos pastāv iespējamība, ka sunim būs jāpaliek klīnikā pa nakti.

Sazinies ar ārkārtas klīniku, ja tavs ierastais vetārsts nav pieejams. Negadījumi ne vienmēr notiek ārsta darba laikā, tāpēc nāksies atrast palīdzību no diennakts klīnikas.

Vemšanas izraisīšana

Centies izraisīt vemšanu, ja to ieteica vetārsts. To var darīt tikai tad, ja šokolāde tika apēsta pēdējās stundas laikā.

  • Iedod sunim vienu tējkaroti ūdeņraža pārskābes (3%), kas atšķaidīta ar ūdeni. Novēro savu suni 15 minūtes – vislabāk izved to ārā pastaigāties.
  • Ja 15 minūšu laikā vemšana nav izraisīta, dod sunim vēl vienu dozu un uzgaidi.

Vairs nedod ūdeņraža pārskābi. Ja suns nav vēmis pat 30 minūšu laikā, nedod vēl vienu dozu. Pārāk liels pārskābes daudzums var kaitēt tavam sunim.

Pamēģini sunim iedot aktivēto ogli. Aktivētā ogle var apturēt toksisko vielu absorbēšanos.

  • Tomēr tas ir pats pēdējais variants, ko pielietot, ja tu nedodies pie vetārsta vai nesazinies ar to.
  • Nedod aktivēto ogli sunim, kurš vemj vai kuram ir lēkmes. Ja tā iekļūst plaušās, tas sunim var būt nāvējoši.
  • Aktivētās ogles izmantošanai var būt blakusefekti – tās var palielināt sāls līmeni asinīs, kas var izraisīt lēkmes.
  • Ja tavs suns nekādi neēd aktivēto ogli, sajauc to kopā ar nelielu daudzumu suņa barības.
  • Tomēr labāk sazinies ar vetārstu, lai uzzinātu, vai sunim ir droši dot aktivēto ogli.