Vai tu vēlies kādu dienu kļūt par izcilu mākslinieku, kura darbus apbrīno daudzi? Vai varbūt tu vēlies uzsākt karjeru mākslā un tev nepieciešams uzlabot savas prasmes? Lai arī kāds būtu iemesls, te būs dažas idejas, kā attīstīt mākslinieciskās prasmes.

Viens no svarīgākajiem procesiem mākslā ir treniņš. Visdrīzāk tu to esi dzirdējis ne vienu reizi vien. Lai arī mākslā nav iespējams sasniegt „perfekta” darba līmeni, regulārs zīmēšanas treniņš tev ļoti palīdzēs.

  • Katru dienu atvēli laiku savas apkārtnes izpētīšanai. Ieskaties sava sarunu biedra sejā. Ievēro, kā gaisma veido ēnas un izceļ vaibstus. Izpēti krāsas un ēnas sev apkārt, aplūko dažādas tekstūras. Tas palīdzēs tev iegūt labāku izpratni par reālu objektu uzbūvi un formu, kas tev palīdzēs zīmēšanā.
  • Pēti citu mākslinieku darbus. Internetā, piemēram, mājas lapā deviantART iespējams atrast daudzus lieliskus māksliniekus – aplūko to darbus, vai izveido pats savu mākslinieka profilu. Pievērs uzmanību mākslinieku zīmēšanas stilam. Izpēti vairāku mākslinieku darbus – tādā veidā tu paplašināsi savu redzesloku. Ja vēlies, pamēģini atkārtot to stilu, lai to labāk izprastu (tikai neuzdod to par paša radītu, ja vien tas tiešām nekļūst par tavu unikālo stilu).
  • Ir vērtīgi paskatīties pamācības. Mājas lapā deviantART iespējams atrast visdažādākās pamācības, starp kurām tu noteikti atradīsi sev vajadzīgo.
  • Izmēģini dažādus materiālus. Piemēram, ja tu nodarbojies ar tradicionālo mākslu un visbiežāk izmanto zīmuļus, izmēģini pasteļkrāsas vai gleznošanu, lai iegūtu jaunu pieredzi. Vai izmēģini to darīt digitāli – ar planšeti vai zīmēšanas datorprogrammā.
  • Izmanto modeli, kad tu zīmē. Tas var būt arī attēls žurnālā vai augļu grozs. Tas ir labs treniņa veids un palīdzēs tev uzlabot zīmēšanas prasmes.

macities-zimet

Ja tev patīk zīmēt anime vai līdzīgā stilā, ir vērtīgi izmēģināt arī reālismu. Reālisms tev palīdzēs izprast proporcijas un anatomiju, kas palīdzēs arī anime zīmējumos. Turklāt, anatomija ir būtiska ne tikai anime, bet jebkurā citā mākslas stilā.