Vai tev sākušās vasaras brīvdienas? Vai tev pagaidām nav nekādu plānu? Izlasi šo rakstu, lai iegūtu padomus, kā vasaras brīvdienas padarīt vēl baudāmākas!

 1. Noskaidro, kad atkal sāksies skola. Ja to nezināsi, tad var gadīties, ka nepaspēsi izdarīt visas lietas, ko esi ieplānojis, līdz brīdim, kad skola atsāksies.
 2. Ja neko neesi ieplānojis, tad turpini lasīt tālāk. Mums ir dažas labas idejas, ko iesākt ar tavu brīvo laiku.
 3. Ja laiks ārā ir dedzinošs un tu nepārtraukti svīsti, aizej nopeldies savā baseinā. Ja tev nav baseina, dodies uz jūrmalu vai vietējo ezeru vai dīķi. Ja šīs opcijas nav iespējamas, apsēdies zem laistītāja.
 4. Cilvēkiem bieži vien riebjas šis ierosinājums, bet rezultāts visticamāk būs patīkams. Iztīri savu istabu. Ja mājā ieraugi ko nekārtīgu, savāc arī to. Tīrā mājā cilvēki ir produktīvāki un laimīgāki. Piedevām, nevienam nepatīk skatīties uz netīru, nekārtīgu mājokli, ne tā? Šis ir sevišķi ieteicams lietainā vai aukstā laikā, jo vasarā gadās arī tādas dienas, vai ja tev ir paredzēti ciemiņi.
 5. Uztaisiet pidžamu ballīti kopā ar draugiem. Šis ir drošs veids, kā jautri pavadīt nakti kopā ar draugiem. Jūs variet stāstīt šausmu stāstiņus, spēlēt spēles vai vienkārši skatīties filmas.
 6. Ieplāno pasākumus kopā ar draugiem, piemēram, kopīgu pikniku, došanos uz parku, iešanu uz kino, braucienu uz pludmali, kādu interesantu ballīti vai vienkārši pavadiet dienu mājās.
 7. Atrodi grāmatā vai internetā recepti, kas liek siekalām tecēt, un pagatavo garšīgu ēdienu. Pamēģini, rezultāts var iznākt labāks, nekā gaidīji. Protams, dažreiz gatavošana kopā ar draugiem var izvērsties par katastrofu, bet lieliskas atmiņas ir garantētas.
 8. Skaties savus iemīļotos seriālus YouTube vai Netflix. Protams, ja ārā ir labs laiks, tev to negribēsies pavadīt istabā, bet lietainā laikā šī var būt lieliska nodarbe. Skaties visu, sākot ar “My Little Pony” un beidzot ar “The Walking Dead”.
 9. Dažiem cilvēkiem uz vasaru ir palikuši ar skolu saistīti darbi un uzdevumi. Ja esi noskaņojies atsvaidzināt savas akadēmiskās zināšanas, paveic kādu skolas uzdevumu. Ja tev ir uzdota obligātā literatūra vai kāds matemātikas projekts, izdari uzdoto vasaras laikā. Tā tu nostiprināsi jau esošās zināšanas un iemācīsies ko jaunu un interesantu.
 10. Ja tev ir parasti, balti krekli, kurus nevalkā, vari pārvērst tos par mākslas darbiem, iešujot tajos kartonu un aprakstot ar marķieri vai apgleznojot ar krāsām.
 11. Izlasi grāmatu. Sevišķi, ja ar grāmatām esi uz “jūs”.
 12. Izpēti! Ja esi aizbraucis uz citu pilsētu vai valsti, apmeklē pēc iespējas vairāk dažādas vietas. Neej tikai uz lielveikaliem vai restorāniem. Ja vasaru pavadi savā dzimtajā pilsētā, katru dienu apmeklē kādu vietu, kurā vēl neesi bijis. Tomēr pat, ja tev nākas sēdēt mājās, neskumsti, ir daudz jaunas lietas, ko vari izmēģināt – izlasi jaunu grāmatu, iemācies gatavot jaunus ēdienus, atrodi sev jaunu hobiju vai sāc skatīties jaunu seriālu.
 13. Papildini savas zināšanas. Izej kādus kursus. Ja tev nav iespēja izbraukāt uz mācību centru, daudzi kursi ir pieejami internetā neklātienē. Cita iespēja: izveido sarakstu ar lietām, kuras tu gribētu uzzināt, iemācīties vai par kurām tev nav nekādas sajēgas. Pēc tam sērfo internetā un lasi visdažādākos rakstus par visdažādākajām tēmām. Varbūt būs kas tāds, kas notvers tavu uzmanību, un tu attapsies, pērkot grāmatu par konkrēto tēmu.