Padomi aktuālakajai vasaras sezonas problēmai.

Izvairīsanās no odu kodumiem

Pretodu līdzekļi. Veikalos ir pieejams plašs pretodu līdzekļu klāsts. Uzklāj tos uz visām ķermeņa daļām, kas ir atklātas. Ja tu lieto saules aizsargkrēmu, to uzklāj pirms pretodu līdzekļa izmantošanas.

Izvēlies dabīgus līdzekļus. Citronu un tējas koka eļļas ir diezgan efektīvi līdzekļi pret odiem. Tomēr to efektivitāte ir atkarīga no vairākiem faktoriem – no situācijas, tava ādas tipa un arī odu tipa.

Izvēlies brīvu apģērbu, kas maksimāli nosedz ķermeni. Vienkāršākais veids kā pasargāt sevi no odu kodumiem ir aizklāt savu ķermeni. Uzvelc bikses un kreklu ar garām piedurknēm. Drēbēm jābūt pēc iespējas brīvākām. Odi dažreiz spēs aizniegt tavu ādu, ja apģērbs ir ciešs, taču caur brīvu apģērbu viņi nekādi nespēs piekļūt. Apģērbu arī var apsmidzināt ar pretodu līdzekli.

Pieliec pretodu tīklu. Odi nevarēs caur to iekļūt iekšā telpā.

Izvairīšanās no odu iecienītam vietām

Izvairies no ūdenstilpnēm. Ja tu vēlies celt teltis un palikt pa nakti dabā, centies izvairīties no vietām, kas atrodas pie jebkādām ūdenstilpnēm – upēm, ezeriem, dīķiem utt.

Neļauj ūdenim ilgstoši palikt pagalmā vai pie dabas. Piemēram, ja tu atstāsi baseinu pilnu ar ūdeni uz visu dienu, ja to neviens neizmanto, odi drīz vien būs klāt. Ja baseins netiek izmantots, uzklāj tam virsū plēvi.

Izvairies no pārkaršanas. Ja ārā ir karsts un mitrs, centies nepārkarst, jo odi mīl siltu ķermeni. Tumši audumi absorbēs vairāk siltuma, tapēc izvairies no tumšām drēbēm. Izvairies arī no pārmērīgam fiziskām aktivitātēm.

Tiec galā ar atsevišķiem odiem

Nosit odu, veicot plaukšķināšanas kustības. Tas būs vieglākais veids, kā tikt vaļā no oda.

Izmanto odu sitamo.

Necenties nosist odu, ja tas jau sūc tavas asinis. Tā tu tikai iegūsi īpaši lielu kodumu.