Orhidejas ir vienas no visbiežāk audzētajiem mājaugiem. Ar nosacījumu, ka tiem ir pienācīgi augšanas apstākļi, ko nav grūti iemācīties, kā rūpēties par šiem augiem. Turpiniet lasīt, lai iepazītos, kā aprūpēt pareizi orhideju augus.

Kā rūpēties par orhideju? Ja iemācīsieties pareizi apkopt šo augu, tad tas nemaz nebūs arī turmpāk tik grūti paveicams.

Šos skaistos ziedus atkarībā no šķirnes var atrast dažādos krāsu toņos un izmēros. Tie lieliski iederas un izceļ mājas dekoru. Orhideju aprūpe ir maza līdz brīdim, kad ir izdarītas visas pamatvajadzības, piemēram, atbilstoša gaisma, temperatūra un mitrums.

Orhideju augšanas ieteikumi

Lielākajai daļai orhideju ir nepieciešami mitri un labi notekoši apstākļi. Ir vairāku veidu augšanas substrāti, kurus var izmantot ar orhideju plantācijām – sarkankoka vai baltegles miza, kūdras sūna, ieži, korķis, kokogle, smiltis, podošā augsne u.c.

Pamatmaisījums augošām orhidejām sastāv no rupjām perlītēm, baltegles mizas un sūnām. Jūs varat pievienot arī ogli, bet tas nav obligāti. Parasti mizas šķirne ir atkarīga no izaudzētā orhideju veida.

Piemēram, falenopšu orhidejas parasti audzē rupjā mizā, katlejas orhidejas vidēji biezā mizā un jaunus orhidejas augus vislabāk audzē smalkā mizā. Orhidejām nepieciešama sekla stādīšana.

Novietojiet orhidejas uz austrumiem un dienvidiem vērstā logā vai telpā.

Šie augi dod priekšroku spilgtai, netiešai gaismai. Nepietiekamas gaismas rezultātā būs slikta ziedēšana. Taču pārāk daudz gaismas var izraisīt lapu izdedzināšanu. Temperatūra ir svarīga arī iekštelpu orhideju kopšanai. Lai gan orhidejas mēdz paciest gan vēsākas, gan siltākas temperatūras to augšanas sezonā, tām jābūt par 15 grādiem vesākām naktīm nekā dienas laikā, lai ziedētu.

Orhideju aprūpes ieteikumi

Orhidejām ir nepieciešams bagātīgs ūdens daudzums, taču tām jāļauj izžūt starp atkal laistīšanas procesu.

Viens no veidiem, kā pārbaudīt, vai nav pārlaistīts ir viegli iebakstīt zemē aptuveni 2 centimetru dziļumā. Ja tā ir sausa, droši aplaistiet vēl ar ūdeni, bet ja nav tad ļaujiet tai stāvēt, kā ir. Iekštelpu orhidejām ir svarīgi, ka ir mitrs, apmēram piecdesmit līdz septiņdesmit procenti. Ir pieejami dažādi veidi, kā panākt mājās mitrāku vidi. Ik dienas zem augiem novietojat ūdens piepildītu apakštasi, oļus zem augiem vai arī izmantojiet mitrinātāju.

Mēslojiet orhidejas katru nedēļu vai divas nedēļas, kamēr tās rada jaunu augšanu un samazinās līdz mēneša vai divu mēnešu intervālam, kad tās ir nobriedušas.

Kad augi ir neaktīvi, uzreiz pārtrauciet.

Papildu orhideju aprūpes ieteikumi ietver pārstādīšanu, ko parasti veica katru gadu. Ja jūsu orhidejas pēkšņi pārstāj ziedēt, bet tām ir piemērota gaisma, mitrums un temperatūra, tad visticamāk ir nepieciešama pārstādīšana. Uzmaniet arī no kaitēkļu vai slimību pazīmēm. Orhidejas laiku pa laikam skar māņbruņutis, pelējums un laputis. Tos parasti var noskalot nost vai izārstēt ar insektu ziepēm.