Vasaras laika lielākais bieds daudziem no mums ir irši. Tie ir bīstami cilvēkiem, un neviens nevēlas, lai tie ielido dzīvoklī. Pastāv vairāki veidi, kā tu vari mazināt iespēju, ka tas notiks.

Samazini apkārtnes pievilcību iršiem

Nosedz visus barības avotus – kā komposta kaudzes un miskastes.

Komposts un atkritumi iršiem ir vienas no galvenajām barības meklēšanas vietām. Turklāt irsis atcerēsies, ka šajā vietā var to atrast un atgriezīsies pie tās atkārtoti, ja vien tu to kārtīgi nenosegsi.

Samazini saldumu avotus vasarā un rudenī.

Šajā laikā kukaiņi dod priekšroku sulām, augļiem un ziediem. Ja tev ir dārzs, pēc iespējas ātrāk novāc augļus un noplūc puķes, lai neveidotu iršiem tik iekārojamu barības avotu.

Saglabā mieru.

Ja tu atrodies netālu no iršiem, centies palikt mierīgs. Daudz labāka ideja ir vienkārši aiziet vai pārvietot savu pikniku tālāk, nevis mēģināt irsi nogalināt. Irši bailēs mēdz izdalīt feromonus, kas var piesaistīt citus iršus, kas steigsies viņam palīgā!

Izvairies no saldām smaržām.

Irsis var tevi kļūdaini uzskatīt par augli vai ziedu – tātad ēdienu.

Nedekorē dārzu ar dzelteniem vai citu ziedu krāsu dekoriem.

Spilgtas krāsas piesaista iršus, kas meklē ēdienu.

Ierīvē putnu mājiņu jumta apakšu ar ziepēm.

Ja tavā pagalmā ir putnu mājiņas, ierīvē jumta apakšu ar ziepēm. Tas aizbiedēs iršus no ligzdas veidošanas tik ideālos apstākļos.

Iršu ligzdu iznīcināšana

Seko līdzi irsim, lai uzzinātu, vai tuvumā neatrodas tā ligzda.

To ligzdas parasti atrodas zem klājiem, jumtiem, kā arī kokos.

Apsver iespēju sazināties ar kukaiņu iznīcīnātāju, ja tavā apkārtnē ir daudz ligzdu vai arī to ir grūti aizsniegt. To iznīcināšana jebkurā gadījumā ir riskants pasākums, tāpēc labāk to uzticēt profesionālim.

Iegādājies aerosolu, kas paredzēts pret iršiem.

Centies atrasties pēc iespējas tālāk no iršiem, kad to izsmidzini.

Pagaidi līdz naktij.

Irši atgriežas savās ligzdās nakts laikā un tie ir mazāk aktīvi. Tas nozīmē, ka tev būs lielāka iespēja iznīcināt lielāko daļu no tiem. Uzvelc biezus ādas cimdus, lai pasargātu savas rokas.

Izlasi lietošanas instrukciju un izsmidzini aerosolu.

Pēc tam turies pa gabalu no šīs vietas uz vairākām stundām.

Novēro ligzdu.

Ja tu neredzi nekādu aktivitāti ap to, visticamāk tu esi iznīcinājis visus kukaiņus. Tiklīdz ligzda izskatīsies neapdzīvota, centies to noņemt, iegremdēt ūdenī un tad izmet to ārā.

Nopērc kukaiņu slazdu, lai notvertu tos iršus, kas tomēr palikuši neskarti.