Izņemt košļājamo gumiju no drēbēm dažreiz var būt sarežģīts uzdevums. Par laimi, jūs varat noņemt košļājamo gumiju no drēbēm vai jebkura cita auduma (piemēram, segas, pārklāja vai auduma vāka), un ādas, izmantojot tikai dažas lietas. Vienmēr pārbaudiet auduma kopšanas etiķeti, lai noteiktu, kura metode būs droša.

Sasaldē košļājamo gumiju

Ielieciet drēbes saldētavā. Ja košļājamā gumija ir nokļuvusi uz jūsu mīļākās blūzes vai džempera, uzmanīgi salociet apģērbu tā, lai gumija būtu vērsta uz āru. Atbrīvojiet vietu saldētavā, lai jūs varētu ielikt salocīto apģērbu tajā. Atstāj apģērbu saldētavā līdz košļājamā gumija sacietē. Atkarībā no tā, cik gumija ir bieza, jums var būt nepieciešams sasaldēt vienu vai divas stundas.

Sasaldējiet gumiju ar ledus gabaliņiem. Nolieciet ledus gabalu tieši uz košļājamās gumijas. Ja jūs nevarat padarīt samitrināt materiālu, novietojiet ledus paku vai maisu pilnu ar ledu uz gumijas. Atstājiet gumiju zem ledus uz 10 līdz 15 minūtēm vai līdz brīdim, kad gumija sacietē.

Noņemiet sacietēto gumiju. Kad gumija ir sacietējusi no saldētavas vai ledus kubiciņiem, izmantojiet savus pirkstus lai noņemtu gumiju cik vien daudz ir iespējams. Tad jūs varat paņemt sviesta nazi vai lāpstiņu, lai noskrāpētu nost mazos gumijas gabaliņus, kas varētu būt uz apģērba.

  • Izvairieties no auduma skrāpēšanas ar jebko, kas varētu sabojāt šķiedras.

Pārpalikumus noņem ar ķīmiskās tīrīšanas šķīdinātāju vai minerālūdeni. Uzspiediet ķīmiskās tīrīšanas šķīdinātāju uz sūkļa un nosusiniet auduma platību, kurā bija gumija. Turpiniet susināt ar sūkli, līdz šī vieta vairs nav lipīga. Ja jums nav ķīmiskās tīrīšanas šķīdinātāja, jūs varat izmantot sūkli, kas ir iemērkts minerālūdenī.

Izmazgājiet audumu pēc kopšanas instrukcijas.Izlasiet apģērba vai auduma kopšanas etiķeti, lai jūs zinātu, kā pareizi to notīrīt. Izmazgājiet audumu kā parasti, bet pārbaudiet to pirms tā nožūšanas. Ja tur joprojām ir traips, atkārtojiet tīrīšanas procesu.

  • Ja jūs izžāvēsiet audumu, kamēr ir vēl traips, tas var palikt pastāvīgs. Tas padarīs noņemšanu sarežģītāku.

Citu līdzekļu izmantošana

Gumiju iemērciet citronu sulā vai karstā etiķī. Sasildiet etiķa bļodu līdz tas ir karsts vai piepildīts pilns ar svaigu citrona sulu. Nolieciet auduma daļu ar košļājamo gumiju iekšā karstā etiķī vai citrona sulā. Atstājiet košļājamo gumiju mērcējamies. Jums vajadzētu būt viegli noberzt vai notīrīt gumiju nost. Nomazgājiet audumu tiklīdz jūs esat noņēmis gumiju.

  • Vienmēr pārbaudiet nelielu auduma platību pirms iemērcat košļājamo gumiju. Tas palīdzēs saprast, vai audums tiks sabojāts no karstā etiķa vai citrona sulas.

Sastindziniet košļājamo gumiju ar matu laku. Ja nevarat atsaldēt košļājamo gumiju ar saldētavas vai ledus kubiciņu palīdzību, uzsmidziniet tam virsū matu laku. Tam vajadzētu sastindzināt gumiju, tāpēc varat vienkārši to noņemt nost. Jūs arī varat paņemt neasu priekšmetu un uzmanīgi noņemt gumiju.

  • Pārliecinieties, ka matu laka nesabojās audumu, vispirms izmēģinot to uz mazas auduma daļas.

Izmantojiet, eļļu, lai mīkstinātu gumiju. Jums vajadzēs iemasēt mazliet eļļas vai majonēzes uz gumijas. Tas padarīs noberzšanu vieglāku. Nekavējoties izmazgājiet audumu, lai izvairītos no eļļas notraipīšanas uz auduma.

  • Paturiet prātā, ka jums varētu būt problēmas noņemt eļļas traipus no delikāta auduma. Izmantojiet eļļu tikai tad, ja zināt, ka to var izmazgāt no auduma.

Košļājamās gumijas noņemšana no ādas materiāla

Noņemiet nost lielāko gumijas daļu. Tiklīdz jūs ieraugāt gumiju uz ādas, izmantojiet savus pirkstus, lai uzmanīgi noplēstu lielāko daļu gumijas nost. Pārliecinieties, ka velkot gumiju nost, tā neizplešas uz ādas auduma.

Izmantojiet līmlenti, lai noņemtu gumiju nost. Paņemiet gabaliņu līmlentes un pārlieciet to pāri košļājamai gumijai. Uzspiediet uz gumijas tā, lai tā pielīp pie līmlentes. Noņemiet nost līmlentu un dažiem gumijas gabaliņiem vajadzētu nākt nost. Turpiniet likt jaunus līmlentes gabaliņus virsū gumijai un ņemiet to nost, līdz visa košļājamā gumija ir noņemta.

Izmazgājiet materiālu. Āda var būt netīra pēc gumijas noņemšanas. Lai notīrītu ādu, jūs varat izmantot speciālu ādas tīrīšanas līdzekli vai mīkstas trauku ziepes un siltu ūdeni. Saslapiniet sūkli ziepjūdenī un uzmanīgi klājiet to pāri ādai. Izvairieties no ādas berzšanas.

Noņemiet lipīgos atlikumus ar minerālūdeni.Iemērciet tīru drānu nelielā minerālūdens traukā. Lēnām noslaukiet ar drānu pāri lipīgajai vietai uz ādas. Tiklīdz esat noņēmis lipīgos atlikumus, izmantojiet tīru, sausu drāniņu, lai notīrītu pāri audumam.

Kondicionējiet ādu.Sekojiet ražotāja instrukcijai, lai aizsargātu ādu un izmantotu ādas kondicionieri. Tas mitrinās ādu, tā kā jūs esat noņēmis dažas no aizsargājošām eļļām ādas materiālā.