Traipi viscaur tavas ierīces ekrānam? Varbūt pirkstu nospiedumi, ko esi atstājis, spēlējot savu jauno, atkarību izraisošo spēlīti? Regulāra telefona, planšetes, MP3 atskaņotāja vai citas skārienjūtīgas ierīces ekrāna tīrīšana ir svarīga, lai to uzturētu un lai tā pēc iespējas ilgāk kalpotu. Iemācies, kā ekrānus viegli notīrīt un izvairīties no apstākļiem, kuri tiem var kaitēt.

Tīrīšana ar mikrošķiedras drānu

 1. Izvēlies mikrošķiedras audumu. Tas ir ideāli piemērots ekrānu tīrīšanai. Ar dažām ierīcēm šādas drāniņas nāk komplektā, bet vari tādu aizņemties no kāda vai izmantot drānu, ar ko tīri saulesbrilles.
 • Šo lupatiņu cenas ir atšķirīgas. Ierīces izgatavotāja piedāvātās lupatiņas būs dārgākas, bet tu vari pameklēt līdzīgas citviet. Meklē izdevīgas cenas, neaizmirstot novērtēt, cik kvalitatīvs būs audums.
 1. Izslēdz ierīci, pirms gatavojies to tīrīt. Parasti ir daudz vieglāk ieraudzīt, kurās vietās jātīra, ja ierīce ir izslēgta.
 2. Notīri ekrānu ar nelielām apļveida kustībām. Tā tu notīrīsi lielāko daļu redzamo netīrumu.
 3. Tikai tad, ja tas tiešām nepieciešams, samitrini kokvilnas audumu vai sava krekla stūri, un atkārto apļveida kustības. Reizēm pietiks ar to, ja uzpūtīsi uz ekrāna un izmantosi radušos miklumu, lai notīrītu to.
 • Ja mikrošķiedras lupatiņai klāt nāk instrukcija, tad seko norādījumiem tajā. Dažas lupatiņas pirms lietošanas jāsamitrina.
 • Ja lupatiņa jāsamitrina, tad vislabāk izmantot destilētu ūdeni vai skārienjūtīgiem ekrāniem paredzētu tīrīšanas šķidrumu.
 1. Pārbrauc vēlreiz pāri ekrānam ar mikrošķiedras drāniņu, lai pabeigtu tīrīšanu. Neberz ekrānu pārāk spēcīgi, ja kāds netīrums ir palicis, pagaidi, lai tas izžūst un tad noņem nost.
 • Tīrot ekrānu, nespied uz tā pārāk stipri, lai nesabojātu to.
 1. Izmazgā mikrošķiedras drāniņu. Lai lupatiņu izmazgātu, iemērc to siltā ziepjūdenī. Siltais ūdens atvērs šķiedras un izlaidīs netīrumus, kuri tajās sakrājušies. Viegli izberz lupatiņu, turot ūdenī, bet nedari to pārāk spēcīgi, lai nesabojātu lupatiņu. Pēc tam nevajag to izgriezt, lai atbrīvotos no liekā šķidruma. Vienkārši noliec to sausā vietā un ļauj izžūt. Ja steidzies, vari to izžāvēt ar fēnu. Kamēr lupatiņa nav izžuvusi vai palikusi tikai nedaudz mitra, neizmanto to ekrānu tīrīšanai.

Dezinficēšana ar spirta želeju

Šī metode lieti noder, lai iznīcinātu visas baktērijas. Izmanto līdzekli taupīgi!

 1. Iegādājies spirta želeju. Tā ir zināma arī kā roku attīrīšanas līdzeklis.
 2. Paņem tīru papīra dvieli.
 3. Uzspied uz tā pavisam nedaudz želeju.
 4. Notīri ekrānu.
 5. Ar tīru mikrošķiedras lupatiņu notīri netīrumus, bet diezvai tādi būs palikuši.