Savienojot datoru ar televizoru, tu iegūsi iespēju izmantot datoru uz lielāka ekrāna. Tu vari skatīties lejupielādētās filmas, izmantot internetu u.c. Viss, kas tev nepieciešams, lai to izdarītu, ir HDMI kabelis.

Atrodi īsto kabeli

 1. Izpēti ieeju izmērus. Ja tev ir klēpjdators, pārbaudi, vai tev būs nepieciešams kabelis ar parasto, mini vai mikro ieeju.
 2. Nomēri attālumu starp datoru un televizoru. Vēlams, lai ierīces neatrastos pārāk tālu viena no otras. Izmēri aptuveno attālumu, lai zinātu, cik garš kabelis tev būs nepieciešams.
 3. Iegādājies HDMI kabeli. To vari iegādāties vietējā elektro preču veikalā vai pasūtīt internetā, piemēram, eBay vai Amazon.
 • Nepērc visdārgāko atrodamo HDMI kabeli. Ir zināms, ka kabeļi vai nu strādā, vai nestrādā. Dārgāks kabelis nenodrošinās labāku attēla kvalitāti.
 • Tāda lieta kā “HDMI 1.4” nepastāv, un 3D, 120 vai 240Hz vai ARC nav vajadzīgi īpaši kabeļi.

Ierīču savienošana

 1. Iespraud kabeli televizorā. Pievērs uzmanību tam, kā HDMI ieeja ir marķēta vai numurēta, tā tev būs vieglāk pēc tam izveidot savienojumu.
 2. Otru kabeļa galu iespraud datora HDMI ieejā.
 3. Nomaini video avotu televizorā. Atrodi pogu, ar kuru var nomainīt video avotu, piemēram, “Video 1/2”, “PC”, “Source” vai “Input”. Tā atradīsi vajadzīgo avotu.
 • Dažreiz, pēc datora un televizora savienošanas, ekrānā automātiski parādīsies datorā redzamais. Ja tā vietā ir tukšums, seko nākamajam solim.
 • Pie HDMI ieejas esošais marķējums tagad varētu noderēt. Ja iespraudi kabeli 3. ieejā, bet televizoram ir 4 video avoti, spied attiecīgo pogu 3 reizes, lai nonāktu līdz sev vēlamajam.

ka savienot datoru ar televizoru

 1. Dodies uz sava datora galveno izvēli. Tā parasti atrodas ekrāna kreisajā apakšējā stūrī.
 2. Atrodi “Control Panel” un uzspied uz tā. Atvērsies logs, kurā iespējami dažādi datora pielāgošanas veidi.
 3. Atrodi opciju “Display” un uzklikšķini uz tās. Tad atrodi “Adjust screen resolution”. Tālāk atvērsies logs, kurā būs redzamas opcijas, kādās vari skatīties televizorā vai monitorā redzamo saturu. Tu redzēsi divus displejus, no kuriem viens būs neaktīvs. Uzspied uz tā un tad spied “Extend the desktop onto this monitor”, un tad “Apply”.
 • Televizora ekrānā jāparādās tava datora attēlam. Ja tas neizdodas ar pirmo reizi, mēģini vēlreiz. Ja pēc vairākiem mēģinājumiem joprojām neizdodas televizorā ieraudzīt datora darbvirsmu, tad pārbaudi, vai kabelis abos galos ir kārtīgi iesprausts. Ja tā, tad tev, iespējams, ir bojāts kabelis.
 • Pielāgo attēlu, lai tas ir skaidri redzams tavā televizorā.