Šajā pārmērīgās konkurences laikā cilvēka profesionālie sasniegumi ir atkarīgi ne tikai no panākumiem, bet arī no sevis pasniegšanas veida. Neatkarīgi no tavas profesijas, katrai darbavietai ir sava aura, un ir svarīgi kļūt par tās sastāvdaļu. Kaut gan, arī pārsteigumi dažreiz ir laba lieta! Lūk, daži veidi, kā tikt ievērotam pareizo iemeslu dēļ un sasniegt savus karjeras mērķus.

Parādi sevi perfekti

 1. Pievērs uzmanību savai ārienei. Pat, ja tu strādā par mehāniķi garāžā vai citā vietā, kur palikt tīram ir grūti, apkārtējie pievērš uzmanību tam, kā tu seko sev līdzi.
 2. Esi reprezentabls un vienmēr esi tīrs, ievēro higiēnu. Tas nozīmē cieši pieturēties pie ievērojamas apģērba izvēles. Visiem patīk runāties ar cilvēku, kurš ir tīrs un kārtīgs. Tas attiecas arī uz ofisa darbu.

Esi labs darbinieks

 1. Esi darbā laicīgi vai mazliet ātrāk, lai priekšnieki un citi augstākstāvoši darbinieki tevi ievēro. Šie cilvēki bieži ierodas darbā ātrāk, lai noteiktu darba plānu, un ievēros, ka tu esi ieradies ātrāk par pārējo maiņu. Vismaz vienmēr centies būt punktuāls un nekavēt darbu.
 2. Nedari darbu tikai ķeksīša pēc. Strādā kvalitatīvi un pienācīgi.
 3. Vienmēr laikā izstrādā projektus un iekļaujies darba režīmā. Ja tu vienmēr padarīsi vajadzīgos darbus pirms noteiktā beigu termiņa, tad priekšnieki un klienti (ja tādi ir) novērtēs tavu darbu un ieguldījumu.
 4. Paliec darbā ilgāk, ja tas ir nepieciešams tava projekta veiksmīgai attīstībai. Protams, aizkavēšanās darbā tikai tādēļ, lai iekrātu virsstundas, pievērsīs tev negatīvu uzmanību, un šis raksts nav par to.
 5. Meklē veidus, kā uzlabot savu sniegumu. Dažiem darba devējiem ir ierosinājumu kastes, citi pat piedāvā prēmijas par ieteikumiem, kuri kāda uzdevuma veikšanu padara vieglāk izpildāmu un ienesīgāku.
 6. Neslaisties, atrodi, ko darīt un daudz smaidi. Smaids ir cilvēka lielākā vērtība! Uzsmaidi visiem, ko satiec, un tiec ievērots, tik vienkārši!
 7. Nodibini kontaktu ar saviem priekšnieniek, pat, ja tie ir kompānijas valdes priekšsēdētāji vai īpašnieki. Neminstinies un nebaidies, priekšniekiem oarasti patīk darbinieki, kuri nebaidās runāt.

Esi labs kolēģis

 1. Esi izpalīdzīgs. Izpalīdzot, dodot padomu vai vienkārši uzklausot, tu tiksi atzinīgi novērtēts.
 2. Ja vari atļauties, piedalies kolektīva naudas vākšanas pasākumos labdarībai vai kolēģa dzimšanas dienas dāvanai. Daudzās darba vietās tiek vākta nauda vietējiem labdarības pasākumiem vai palīdzībai kolēģiem, ja tas nepieciešams.
 3. Esi cieņpilns, bet runā ar saviem vadītājiem, ja tev ir iespēja to darīt. Tas var notikt darbā, sapulcēs vai satiekot viņus uz ielas.
 4. Paturi savu privāto dzīvi ārpus darba. Ir teiciens – kad atrodies Romā, dari kā romieši. Tas lieliski der, kad runa ir par darbu. Taviem kolēģiem, sevišķi vecāka gada gājuma, nav jāzina, ka tev šorīt bija strīds ar vīru vai ka visu nakti neesi gulējis, ja vien tas nav īpaši nepieciešams.
 • Ārpus darba draugiem būtu jāpaliek ārpusē. Ja darba laikā centīsies risināt draugu problēmas, tad nekad nespēsi pilnībā iejusties tagadējā, t.i. darba vietā. Mēģini veidot veselīgas attiecības ar kolēģiem

Piedalies darba pasākumos

 • Daudzās darbavietās ir ikgadējie darba pasākumi, kuros piedalās visi uzņēmuma darbinieki. Tās var būt Ziemassvētku un Jaunā gada balles vai vienkārši dzimšanas dienas svinības. Pat, ja tev tas šķiet bērnišķīgi, skaties uz to kā iespēju atslābt un iepazīt kolēģus patiesajā gaismā. Tā var būt lieliska iespēja izmantot savu humora izjūtu un būt vieglprātīgam.