CV paraugs (curriculum vitae) ir pirmais solis pretī tavai kārotajai darba vietai. Tas būs pirmais dokuments, kuru izskatīs tavs darba devējs. Tajā nebūt nav jāuzskaita pilnīgi visi darbi, ko esi darījis savas dzīves laikā vai visi kursi, kurus esi izgājis. CV ir rīks, kas palīdzēs sevi „pārdot” jeb prezentēt darba devējam – tāpēc iekļauj tajā tikai to, kas ir atbilstošs konkrētajai vakancei. Paraugs word doc. failā raksta beigās.

Valodas izvēle

 1. Vienkārša, formāla valoda. Izmanto vienkāršas teikumu formas, lai izvairītos no pārpratumiem.
 2. Pievērs uzmanību laika formām. Ja runā par iepriekšējo pieredzi – izmanto pagātnes laiku, ja par esošo – tad tagadni.
 3. Konkrētība. Izmanto īsus, konkrētus teikumus.
 4. Izvairies no liekvārdības. Piemēram, tā vietā, lai rakstītu „biju atbildīgs par mediju attiecību plānošanu”, raksti „plānoju mediju attiecības”.
 5. Pārlasi savu CV. Vislabāk iedod to pārlasīt arī kādam draugam vai ģimenes loceklim, jo tu vari nepamanīt kļūdas, ko esi pieļāvis savā CV.

CV struktūra

Personīgā informācija, kontaktinformācija:

1. Vārds, uzvārds
2. Personas kods
3. E-pasta adrese
4. Telefona numurs
5. Mājas adrese
6. Fotogrāfija (nav obligāti, bet būtu vēlams)
 • Darba pieredze. Šajā sadaļā mini pēdējo darba pieredzi un tikai tos darbus, kas ir atbilstoši konkrētajai vakancei. Pievieno gadus, no kura līdz kuram tur strādāji, amata nosaukumu, uzņēmuma nosaukumu un darba pienākumus.
 • Papildus pieredze. Nav obligāta sadaļa, taču tajā var norādīt pārējās prasmes, kas būtu atbilstošas vakancei, piemēram, atbilstoša prakse, vai arī, ka tev ir autovadītāja apliecība.
 • Apbalvojumi un/vai sasniegumi. Ja tev ir kādi apbalvojumi, kas gūti iepriekšējos darbos vai projektos, kas būtu atbilstoši arī šai vakancei, piemini tos šajā sadaļā.
 • Izglītība. Nepiemini bērnudārzus un pamatskolas – pietiks tikai ar vidusskolu un augstskolu. Pieraksti klāt gadus, kuros apmeklēji šīs izglītības iestādes, un iegūto diploma veidu. Tāpat vari minēt kursus, kurus esi izgājis.
 • Valodu prasmes. Uzraksti, kura ir tava dzimtā valoda, un kuras valodas tu vēl pārvaldi, minot zināšanu līmeni.
 • Ja nepieciešams, piemini, kuras datorprogrammas tu pārvaldi.
 • Īsumā piemini amatam atbilstošākās intereses.

LEJUPIELĀDĒT CV PARAUGU WORD FAILĀ