Motivācijas vēstule un paraugs ↓

Motivācijas vēstule jeb pieteikuma vēstule ir paredzēta, lai parādītu sevi no labākās puses, un pierādītu darba devējam, ka tieši tu esi piemērotākais kandidāts atbilstošajam amatam. Izskatot CV, darba devējs var saprast to, kāda ir tava izglītība un darba pieredze, taču tajā netiek atspoguļotas tavas personīgās īpašības, motivācija un skatījums uz profesionālo darbību. Šos aspektus iekļauj motivācijas vēstulē, ko varētu uzskatīt par tavu pirmo darba interviju – tā palīdz darba devējam tevi iepazīt. Taču kā to uzrakstīt pareizi, lai tā palīdzētu tev nokļūt līdz darba intervijai klātienē?

Vēstules noformējums un valoda

Motivācijas vēstulei nav stingri noteikta forma, kā tā būtu jāveido, atšķirībā no CV. Taču ir dažas detaļas, ko vajadzētu ievērot:

  1. Adresē motivācijas vēstuli konkrētam uzņēmuma darbiniekam. Ja iespējams, sameklē kontaktinformāciju tam darbiniekam, kurš ir atbildīgs par jaunu darbinieku pieņemšanu.
  2. Piemini avotu, no kura tu uzzināji par šo vakanci. To uzraksti vēstules pirmajā teikumā.
  3. Motivācijas vēstules nobeigumā pieņemts uzrakstīt frāzi, kas norāda uz tavu interesi turpmāk tikties klātienē darba intervijā un to, ka tu labprāt atbildētu uz jebkādiem jautājumiem, kas varētu rasties. Tāpat pasaki paldies par laiku, kas tika veltīts tavas motivācijas vēstules lasīšanai.

Vēstules brīvā forma parāda darba devējam, kā tu spēj izteikties.

  1. Vienmēr pārlasi savu vēstuli, lai fiksētu un labotu jebkādas kļūdas – pieturzīmju, neuzmanības kļūdas, kā arī stila kļūdas.
  2. Vēstuli raksti viegli saprotamā, bet formālā valodā.
  3. Vislabāk iedod to pārlasīt kādam draugam vai ģimenes loceklim, jo var gadīties, ka pats nespēsi pamanīt kļūdas.

Ko nedarīt, rakstot motivācijas vēstuli:

  1. Nepārraksti CV. Motivācijas vēstulē tu parādi savu motivāciju un personīgās īpašības, kas būtu noderīgas šim amatam, nevis vēlreiz uzskaiti savu darba pieredzi.
  2. Nepārspīlē un nepiedēvē sev tādas īpašības, kuras tev nepiemīt. Tas ātri vien nāks gaismā un liks darba devējam tevī vilties.
  3. Neveido to pārāk īsu vai pārāk garu. Vislabākais apjoms būtu puse no A4 lapas. Viena A4 lapa būtu absolūtais maksimums.

Motivācijas vēstules struktūra

1.rindkopa. Ievadā iekļauj 1 – 2 teikumus. Vispirms piemini, kur tu esi atradis darba sludinājumu, jo uzņēmums vēlas zināt, kur ir bijis izdevīgāk to publicēt (tā kā tas notiek par maksu). Vari uzrakstīt arī vienu teikumu, kas ar tevi iepazīstinātu, piemēram, minot, kas ir tava galvenā darba pieredze.

  • Prasmes, pieredze un īpašības

2. – 3. rindkopa. Šajās rindkopās nepārraksti to, kas jau ir redzams tavā CV. Apraksti konkrētas īpašības, kuras ir atbilstošas vakancei, īsumā minot, kāda darba pieredze tev ir palīdzējusi tās iegūt. Piemēram: „ilggadējā pieredze klientu apkalpošanas sfērā man ir iemācījusi to, kā ātri rast risinājumus dažāda veida problēmām”.

Galvenais – nepārslavē sevi. Ir svarīgi parādīt sevi no labās puses, taču nepārspīlē ar pozitīvām īpašībām – vairāk piemini konkrētus piemērus no savas iepriekšējās darba pieredzes vai izglītības.

  • Motivācija

4.rindkopa. Pāris teikumos atbildi uz diviem jautājumiem: „kādēļ tieši es būtu labākais kandidāts?” un „kāds būtu mans ieguldījums uzņēmuma attīstībā?”.

  • Nobeigums

Pietiks ar 1 – 2 teikumiem, kuros izrādīt vēlmi nākt uz darba interviju, kā arī pateikties par vēstules izlasīšanu.

LEJUPIELĀDĒT MOTIVĀCIJAS VĒSTULES PARAUGU