Vai tavam kaimiņam vai draugam ir kaķis? Vai vēlies ar to sadraudzēties? Lasi tālāk!

  1. Pirmkārt, atrodi kaķi. Ja tu vēlies ar to sadraudzēties, tad tev acīmredzami tas jāatrod. Vari to gaidīt vietā, uz kuru kaķis bieži dodas. Iespējams, ka viņš reizi pa reizei viesosies tavā dārzā, tāpēc ik pa laikam pārbaudi.
  1. Kad ieraugi kaķi, lēnām tuvojies tam. Mājas kaķis, visticamāk, būs pieradis pie svešiniekiem, bet vienalga esi uzmanīgs. Ja viņš nobīstas, apstājies un pieliecies, ja nē, tad apstājies pāris metru attālumā.
  1. Lēnām pietupies. Kaķi mēdz atslābt, ja cilvēks nerēgojas tiem pāri. Neblenz viņam virsū, ik pa laikam novērsies. Kaķu valodā tas nozīmē: “Es neesmu agresīvs”
  1. Maigi ar pirkstiem paklauvē pa zemi sev blakus. Ja tu zini kaķa vārdu, pasauc to. Ja nezini, tad pamēģini kādu no standarta saukļiem “Kiss, kiss, kiss” vai “Minki, minki”. Izklausās savādi, bet uz dažiem kaķiem tas iedarbojas. Ja tā nekas nesanāk, paņem kādu zariņu vai salmiņu un velc pa zemi sev priekšā. Vairums kaķu tam nespēs pretoties. Mēģini panākt, lai kaķis panāk tev pretī. Ja tas neizdodas vai viņš aiziet prom, nezaudē cerību, tu vienmēr vari mēģināt atkal!
  1. Panācis, ka kaķis beidzot pietuvojas tev, izstiep roku, lai viņš var apostīt tavus pirkstus. Viņam vajadzētu tos apostīt un tad noglausties gar tavu roku. Kaķi tā iezīmē savu teritoriju ar smaržu. Tā ir laba zīme! Ļauj viņam pierast pie tevis un atslābināties.
  1. Kad kaķis ir atslābinājies, pastiepies un noglaudi to. Viņš varētu palikt stīvs un paiet tālāk, ja tā, tad sāc no sākuma un mēģini viņu noglaudīt vēlreiz. Kad būsi to maigi izdarījis, un kaķis neizrādīs pretenzijas, vari viņu glaudīt kārtīgi. Papaijā viņa muguru visā garumā, galvu, pakasi aiz auss, kaķi to dievina! Ja viņš apveļas uz muguras, atklājot vēderu, varētu būt, ka viņš tev uzticas (kaķi atklāj vēderu tikai cilvēkiem, kam uzticas, jo tādējādi to vitāli svarīgie orgāni nav pasargāti). Taču uzmanies! Nepieskaries vēderam uzreiz. Ja kaķis apveļās draiskā manierē un vāļājas pa zemi, tad tas nozīmē: “Manas ķepas var tevi saskrāpēt, uzmanies!” Kaķa vēdera glaudīšana ir pilnībā uz tavu atbildību.
  1. Pavadi labi laiku, spēlējoties ar kaķi! Vari sameklēt kaķu valodas skaidrojumu un mēģināt ar to komunicēt.