Taisnība, ka laime nav naudā, tomēr tā palīdz dzīvi darīt vienkāršāku un uzturēt līdzsvaru attiecībās. Ja tu nezini veidus, kā tikt galā ar finansu slogu, tad vienmēr dzīvosi no algas līdz algai. Varbūt esi ievērojis, ka, jo vairāk naudu nopelni, jo lielāki izdevumi rodas. Dzīvošanas līmeņa standarts automātiski palielinās līdz ar ienākumu palielināšanos. Tiesa arī, ka liels skaits cilvēku pārtērē naudu un nokļūst parādu ritenī.

Naudas apjoma samazināšanās mūsu dzīvi padara grūtāku. Tā tiek piepildīta ar izmisumu un trūkumu. Finansiālais spiediens ir galvenais šķiršanās iemesls, taču var tikt novērsts, ja savā mājas uzturēšanā ievies pavisam vienkāršu finansu plānu.

  1. Izmanto 10% no saviem ienākumiem, lai samazinātu savu parādu un aizņēmumu apjomu. 10 % no taviem ienākumiem ir reāla summa, kas radīs jūtamu atšķirību. Tāpat tu vari sazināties ar savu aizdevēju un lūgt, lai samazina aizdevuma procentus. Laicīgi atmaksājot aizdevumus, var ietaupīt daudz naudas.
  1. Iekrāj vai investē 10% no saviem ienākumiem. Iekrājot vai investējot naudu, tu iegūsi finansiālu stabilitāti, kā arī būsi nodrošinājies pret neparedzētiem izdevumiem. Ir tūkstošiem veidu, kā krāt vai investēt naudu.
  1. Izmanto vēl 10% procentus no saviem ienākumiem, lai veidotu uzkrājumu nākotnei.
  1. Laimīgi dzīvo ar atlikušajiem 70% no saviem ikmēneša ienākumiem. Ja tu nespēj iztikt ar 70% savas algas, tad apsver iespēju pārskatīt savus izdevumus un atteikties no nevajadzīgajiem tēriņiem.