Jūras slimība piemīt daudziem cilvēkiem. Tā rodas acu un iekšējās auss nesaskaņu dēļ – iekšēja auss vēsta smadzenēm, ka ķermenis kustās, bet acis – ka tas nekustās. Šis konflikts noved pie jūras slimības simptomiem.

Cīņa ar simptomiem

  • Svaigs gaiss. Dažreiz svaigs gaiss var mazināt jūras slimību. Pamēģini atvērt logu vai ieslēgt gaisa kondicionieri, vai arī izkāp no mašīnas uz kādu brīdi.

Nosedz savu skatu. Bieži vien nelabums rodas no kustības ārpusē, tāpēc tev var palīdzēt skata nosegšana.

  • Tu vari vienkārši aizvērt acis, vēl labāk, ja tu vari aizmigt.
  • Vari arī uzlikt saulesbrilles vai gulēšanas masku.
  • Nogurušas un izžuvušas acis arī var palielināt nelabumu. Pamēģini izmantot acu pilienus.
  1. Izmanto ingvera produktus. Dažiem cilvēkiem palīdz ingvera produkti – ingvera alus, ingvera konfektes, cepumi un daudzi citi.
  2. Apēd kaut ko sausu. Piemēram, cepumus. Sausi ēdieni var palīdzēt mazināt nelabumu.
  3. Izvairīšanās no jūras slimības

Izvairies no nelabuma

Neceļo ar pārlieku pilnu vai pilnībā tukšu kuņģi. It īpaši izvairies no taukainiem un asiem ēdieniem. Dažiem cilvēkiem nelabums radīsies tieši izsalkuma gadījumā, tāpēc paēd – bet ar mēru.

Izvairies no vizuāliem stimuliem brauciena laikā. Piemēram, nelasi grāmatu. Kustība var padarīt sarežģītu koncentrēšanos uz vārdiem, un var būt bīstama tiem, kas sirgst ar jūras slimību. Var izmēģināt skatīties vienā punktā, lai minimizētu nelabumu.

Ēd ingveru. Sajauc ½ tējkaroti ingvera pulvera ar glāzi ūdens un izdzer to 20 minūtes pirms brauciena. Tāpat iespējams iedzert divas ingvera kapsulas, arī 20 minūtes pirms izbraukšanas.

Izvairies no smēķēšanas. Tā var izraisīt jūras slimību. Nikotīna devas samazināšana būtiski samazina nelabuma iestāšanās iespēju.

Izmanto zāles. Jebkurā aptiekā iespējams nopirkt zāles pret jūras slimību, kas būs ērts un ātrs veids, kā sev palīdzēt. Tomēr atceries, ka vienmēr ir jākonsultējas ar ārstu, pirms jebkuru zāļu izmantošanas.