Vienkāršas izmaiņas tavā ikdienā var izmainīt tavu ārējo izskatu. Seko līdzi šiem padomiem, un tu uzlabosi savu ārieni!

Seja

Atturies no sejas aiztikšanas

Savas rokas tu izmanto katru dienu, un tās saskaras ar visdažādākajām lietām. Jebkas, kam tu pieskaries, nonāk arī uz tavas sejas, tādēļ regulāri mazgā rokas.

Ja pieskaršanās sejai ir tavs ieradums, mēģini tikt galā ar kārdinājumu to darīt. Ja tev kaut kas niez, labāk pieskaries sejai caur apģērba maliņu.

Nelaizi lūpas

Siekalas sausina lūpas un tās kļūst sasprēgājušas. Lūpu balzams un regulārs ūdens patēriņš būs īstais risinājums sausām, sasprēgājušām lūpām.

Lai izvairītos no saplaisājušām lūpām, uzklāj uz tām kopjošu balzamu vai vazelīnu biezā kārtā, pirms dodies gulēt. Tas palīdzēs saglabāt lūpas maigas un mitrinātas.

Problēmas risināšanā var palīdzēt skrubis. Vienkāršākais un lētākais skrubis atrodams mājās – tas ir cukurs. Iemērc pirkstu cukurā un maigām, apļveida kustībām masē lūpas. Procesu veic reizi nedēļā, vēlams pirms gulētiešanas. Pēc procedūras uzklāj lūpu balzamu.

Neberzē acis

Āda ap acīm ir ļoti delikāta un plāna, tāpēc acu berzēšana var izraisīt iekaisumu vai pat konjunktivītu. Izmanto salveti vai vates tamponu, lai maigi noslaucītu acu plakstiņus.

Neaiztiec pumpas

Pumpas veidojas, porām piepildoties ar baktērijām, tādēļ to aiztikšana var radīt iekaisumu un pat atstāt brūces uz tavas sejas.

Cīnīties pret pumpām var palīdzēt dažādi kosmētiskie līdzekļi, taču labākais un dabīgākais veids ir izmantot tējas koka eļļu. Katru pumpu reizi dienā apstrādā ar vates tamponu, uz kura uzpilināts nedaudz eļļas. Tas mazinās iekaisumu.

 

Mati

Izmanto auduma matu gumijas

Parastās matu gumijas plēš un šķeļ tavus matus.

Izvairies no karstuma ietekmes

Karsts gaiss ievērojami bojā tavus matus, padarot tos pūkainus. Pēc iespējas biežāk ļauj matiem žūt dabiski.

Ja tomēr nepieciešams izmantot fēnu, lokšķēres vai taisnotāju, izmanto speciālu matu kosmētiku, kas paredzēta to aizsardzībai pret karstumu. Tā ne tikai pasargās matu kutikulas, bet arī piedos matiem veselīgu spīdumu.

Nemazgā matus katru dienu

Šis ir viens no vieglākajiem veidiem, kā iegūt sausus, pūkainus matus, jo pārlieku bieža matu mazgāšana atņem dabīgās matu eļļas.

Cilvēkiem ar īsiem matiem ir pieļaujams tos mazgāt katru dienu, taču garāku matu īpašniekiem tos būtu jāmazgā retāk. Matus garumā līdz plecam nepieciešams mazgāt katru otro dienu, bet garākus matus nevajadzētu mazgāt biežāk par katru trešo dienu.

 

Nagi

Padari savus nagus skaistus

Vēl viens veids kā pasargāt sevi no nagu graušanas ir uztaisīt skaistu manikīru – tavi nagi būs tik skaisti, ka tev būs žēl tos sabojāt!

  • Izvēlies spilgtas vai tumšas krāsas, jo tad graušanas pēdas būs acīmredzamas.
  • Pieaudzē nagus salonā. Tādā veidā tavi nagi tiks pārklāti ar gēlu, ļaujot tiem mierīgi ataugt.

Uzturi savu nagu veselību

Stipru un skaistu nagu noslēpums ir to uzturēšana labā stāvoklī. Veselīgu nagu priekšnoteikumi ir:

  • Veselīgs uzturs. Nagiem labvēlīgs uzturs sastāv no kalcija, magnija un taukskābēm. Ēd olas, zivis, augļus, salātlapas un riekstus. Papildus tu vari arī pamēģināt speciālus vitamīnus, kas paredzēti ādas, nagu un matu veselībai.
  • Saglabā savus nagus īsus. Tas palīdzēs novērst nagu lūšanu, vai to kļūšanu pārāk gariem vai vājiem. Tas arī mazinās vēlmi tos grauzt.
  • Izmanto nagu un kutikulu krēmus. Sausi, dehidrēti nagi daudz biežāk lūst, tāpēc izmanto nagiem piemērotu krēmu katru vakaru pirms gulētiešanas.