Lāčplēša diena. Mātes diena. Sieviešu diena. Valentīndiena. Iespējams, katrai nedēļas dienai varētu atrast iemeslu svinēt, ja kārtīgi pacenstos. Ja tev ir apnicis viltotais saviļņojums, komercija vai pat pārmērīgā alkohola lietošana, kas seko valsts vai citu svētku svinībās, tad kādēļ gan tos neizlaist?

  1. Pastāsti draugiem un ģimenei, ka respektē viņu ieinteresētību attiecīgajos svētkos vai notikumā.

Paskaidro, ka tu tajos esi tikpat neieinteresēts, cik viņi ieinteresēti, un lūdz, lai tavs viedoklis tiktu līdzvērtīgi cienīts.

  1. Esi pieklājīgs, taču noraidi visus uzaicinājumus uz, ar svētkiem saistītajiem, svinīgajiem pasākumiem.

Pasaki, ka novērtē uzaicinājumu, bet, ka tev ir citi plāni.

  1. Izvairies no liekām diskusijām par to, kāpēc tev šie svētki riebjas vai kāpēc vēlies, lai notikums vienkārši saritinātos un nomirtu.

Cilvēki to negrib dzirdēt. Visā visumā, cilvēki meklē seklus, bezjēdzīgus, taču “jautrus” iemeslus, lai izbēgtu no ikdienas rutīnas, un savai trulajai dzīvei piešķirtu kādu prieka dzirksti. Pārdurot šo iedomu burbuli, tu draugus neiegūsi, labāk paturi savu izmisumu pie sevis un vēlāk izstāsti kaķim.

  1. Neiegādājies neko, kas ir saistīts ar svinīgo notikumu.

Piemēram, ja konkrētajā dienā ir ierasts nēsāt drēbes nacionālajās krāsās, centies no tām izvairīties, labāk velc ko pilnīgi pretēju.

  1. Savlaicīgi ieplāno braucienu uz vietu, kas atrodas pēc iespējas tālāk no svētku epicentra.

Dodies pārgājienā uz Gaujas dabas parku vai vispār izbrauc no valsts. Ir ļoti daudz iespēju, galvenais turies pa gabalu no apkārtnes, kur lielā notikuma dēļ būs sastrēgumi.

  1. Esi izvairīgs, ja runa iet par mazāk nozīmīgiem svētkiem.

Izvairies no konkrētas atbildes, ja kāds vēlas noskaidrot, vai tu ieradīsies uz pasākumu, it īpaši, ja to par to uztraucas ģimene vai draugi. Esi nenoteikts, nekonkrēts un īstaja dienā vienkārši neierodies.

7. Esi pielaidīgāks attiecībā uz ģimenes svētkiem.

Tu noteikti nevēlies, lai 80-gadīgā vecmāmiņa apvainojas, ka neieradies uz viņas lielo jubilejas balli. Ik pa laikam norij savu krupi un pieklājības pēc ierodies uz ģimenes vakariņām vai kāda tuvinieka dzimšanas dienas ballīti.