Šī sezona ir mums priekšā: sākot no Ziemassvētkiem līdz Jaunajam gadam ir laiks, kurā mēs varam uzņemt tik lielus kaloriju apjomus, tādā veidā izjaucot visu, ko mēs esam darījuši gada laikā, lai sasniegtu labu formu.

Kā mazināt iespēju pārēsties pie svētku galda?

Ēd lēnāk

Šis attiecas uz visu gadu, jo tas ir skaidrs – jo ātrāk tu ēd, jo vairāk pārtikas tu uzņemsi, pirms jutīsies pieēdies. Kad tu ēd pārāk ātri, tu liedz savām smadzenēm saprast un sūtīt signālus, lai tu justos paēdis, un, ka tu jau esi apēdis pietiekami daudz piparkūku. Vidēji cilvēks ēd 3 līdz 5 minūtes, un tas ir daudz par ātru. Tev būtu jāatvēl ēšanai 15 līdz 20 minūtes, lai šie signāli darbotos dabīgi.

Neej uz pasākumiem izsalcis

Šis ir saistīts arī ar pirmo punktu, jo kad tu ierodies kādā pasākumā izsalcis, tev ieslēdzas tāds režīms, kad tu patērē visu, kas tev gadās pa rokai – jo ātrāk, jo labāk. Tas ir tāpat, kā tu nedrīksti iet iepirkties ar tukšu kuņģi, jo tu nopirksi to, ko tu vēlies tieši tagad, nevis ilgtermiņā. Labāk paēd pirms dodies uz ballīti, iekļaujot maltītē proteīnu, šķiedrvielas, veselīgus taukus, lai tu justos paēdis ilgāk un tev nebūtu vēlmes pieēsties saldumus.

Sāc ar proteīnu un dārzeņiem

Ja tu esi nokļuvis svētku pasākumā un tev nebija iespējas paēst pirms tam, izdari sev pakalpojumu un izvēlies ēdienus, kas ātri radīs tev sāta sajūtu – tādi, kas ir proteīna un šķiedrvielu bagāti. Tādā veidā tu remdēsi izsalkumu pirms tu piebāzīsi savu kuņģi ar kūkām. Vēl viena proteīna un dārzeņu priekšrocība ir tas, ka tie palīdz stabilizēt tavu cukura līmeni asinīs pirms tu sāc patērēt saldumus. Ja tu uzreiz sāksi ar cukurotiem ēdieniem, cukura līmenis asinīs būs pārāk augsts un tev tos prasīsies vēl un vēl. Katrā ballītē parasti ir dārzeņu un siera plates, tāpēc labāk sāc ar našķošanos pie tām, un tikai vēlāk dodies pie šokolādes fondī.

proteīns

Dzer ūdeni

Ne tikai proteīns, šķiedrvielas un veselīgie tauki, bet arī ūdens rada sāta sajūtu. Dehidrācijas sajūta bieži var tikt sajaukta ar izsalkumu, un bieži ēdiena vietā var palīdzēst ūdens glāze (vai divas). Iedzer ūdeni pirms katras maltītes – tas ne tikai palīdzēs nepārēsties, bet arī nodrošinās to, ka tu uzņem pietiekami daudz šķidruma.

Nepārēsties svētku sezonā varētu būt grūti, tomēr jāatceras, ka svētki ir laiks, kad jāpriecājas. Mēs dzīvojam tikai vienreiz, un mums ir jāpriecājas par mirkļiem, ko pavadām ar draugiem un ģimeni. Nevajag sevi pārāk šaustīt par baudīšanu. Taču ir svarīgi to nedarīt pārāk daudz. Ja tu esi pielicis daudz pūļu savas veselības un fiziskās formās uzlabošanā, tu nevēlies to visu sabojāt. Ja tava veselība tev ir bijusi prioritāte visu gadu, tad centies pieņemt labākos lēmumus arī šajā gada posmā.