Anesteziologi atsāpina pacientus un uzrauga to dzīvības rādītājus operāciju laikā. Anestezioloģija ir prestiža un ienesīga medicīnas nozare, kas prasa augstu izglītības un kompetences līmeni. Izlasi šo rakstu, lai noskaidrotu, kā būvēt anesteziologa karjeru.

  1. Pabeidz vidusskolu. Tas tev jādara, lai pēc tam tiktu pieņemts universitātē. Īpaši pievērsies eksaktajām zinātnēm – bioloģijai, fizioloģijai, ķīmijai un fizikai. Atkarībā no tā, kā tev jau agrīni veiksies šajos priekšmetos, taps skaidrs, vai medicīnas nozare vispār ir tev piemērota.
  • Ja vēlies kļūt par mediķi, bet tev ir grūtības eksaktajos priekšmetos vidusskolā, apsver iespēju noalgot privātskolotāju, kas tev palīdzētu pacelties. Ja tik un tā sekmes un zināšanas neuzlabojas, tad labāk apsver iespēju veidot karjeru citā jomā, jo tālāk būs arvien sarežģītāk visu iemācīties.
  1. Iegūsti bakalauru medicīnā. Pēc vidusskolas izvēlies, kurā universitātē vēlies studēt. Iesniedz pieteikumu vairākās mācību iestādēs, jo var gadīties, ka kādā netiksi pieņemts. Pirms tam noskaidro, kādi eksāmeni ir jākārto, lai izvēlētajā skolā tiktu un vai ir iestājeksāmeni. Tāpat paskaties, cik daudz budžeta vietas ir tavā izvēlētajā studiju programmā un kāda ir studiju maksa. Ja vēlies studēt ārzemēs, tad iepriekš noskaidro, kādi attiecīgajā valstī un mācību iestādē ir uzņemšanas noteikumi, kādā valodā notiek studijas.
  1. Turpini studijas, lai kļūtu par anesteziologu. Pēc bakalaura iegūšanas, tev būs jāturpina mācības, lai iegūtu maģistru medicīnā, tālāk jāiet rezidentūra, kad varēsi izvēlēties savu specialitāti, tavā gadījumā – anestezioloģiju. Pirmajos gados medicīnas studijas būs vairāk teorētiskas, bet vēlāk notiks praktiskas mācības slimnīcās un klīnikās.
  1. Izej anestezioloģijas rezidentūru. Tie būs vēl vairāki gadi, kuru laikā tu uzzināsi visu par savu izvēlēo profesiju, strādāsi slimnīcā ar pacientiem un ārstiem, kuri tevi apmācīs.
  1. Iegūsti ārsta licenci. Pēc rezidentūras tev būs jākārto eksāmens. Kad to nokārtosi, tad iegūsi ārsta – anesteziologa licenci.

6. Atrodi darbu kā anesteziologs. Anesteziologi strādā slimnīcās, ķirurģiskajos centros, privātpraksēs, neatliekamās palīdzības centros, akadēmiskās medicīnas centros un militārajā sektorā. Anesteziologi, tāpat kā citi ārsti, strādā garas un neregulāras darba stundas. Ar mūžam pieaugošo populāciju anesteziologi un citi mediķi vienmēr būs pieprasīti.