Nav garantēta veida, kā noteikt, vai otrs cilvēks pa īstam mīl tevi, bet ir vairākas zīmes, kuras ieraugot, var saprast, kas notiek tava mīļotā galvā. Ja tu vēlies zināt, vai cilvēks, kuru tu mīli, no sirds mīl tevi, tad tev jāpievērš uzmanība tam, ko viņš saka, ko dara un kā uzvedas, kad esat kopā. Lai arī katram cilvēkam mīlestība var nozīmēt ko citu, ir vairāki veidi, kā noteikt, vai persona patiešām mīl tevi vai arī tu esi tikai īslaicīga aizraušanās, otrs grib tavu naudu vai tu viņam tikai patīc. Ja vēlies to noskaidrot, tad seko šiem soļiem.

Pamani, kā persona uzvedas.

 1. Skaties, vai otrs var būt viņš pats, kad ir ar tevi. Daļa no mīlestības ir spēja būt pilnīgi atvērtam otra cilvēka klātbūtnē. Ja tu atskārt, ka esi redzējis viņa otru pusi, tādu, ko viņš nekad neizrāda publiski, tad tā varētu būt mīlestība. Ja vīrietis, ar kuru esi attiecībās, parasti ir ļoti nopietns un pieklājīgs, bet esot divatā ar tevi, parāda savu jautro pusi un jokojas, tad, visticamāk, viņš tev atverās, un tā ir mīlestība.
 • Ja otrs jūtas ērti un atklāj savas visdziļākās jūtas, tad tā ir mīlestība.
 • Ja viņš/-a atļaujas tavā priekšā neizskatīties perfekti, paklupt vai atrast zobos iestrēgušu ēdiena palieku, un nejūtas par to neērti, tad tas nozīmē, ka viņš vēlas, lai redzi viņu no dažādām pusēm.
 1. Ievēro, vai viņš/-a ir priecīgs būt ar tevi, pat, ja ir bijusi slikta diena. Ja tavam mīļotajam ir bijusi ļoti slikta diena, bet viņš atplaukst, kad satiek tevi, tad tā ir mīlestības pazīme. Ja viņš ir iemīlējies, tad tikai ieraugot tevi vai dzirdot tavu balsi, viņš uzreiz sajutīsies labāk, pat, ja tikai mazliet. Nākamreiz, kad viņš ir neomā vai pēc sliktas dienas, pavēro, kāds viņš ir tavā klātienē.
 2. Vai viņš uz tevi skatās kā aizsapņojies? Tas var izklausīties muļķīgi, bet nākamreiz, kad satiekaties, pavēro viņa seju. Vai viņš skatās ar bērnišķīgām, sapņainām acīm? Tu noteikti sapratīsi, kad ieraudzīsi to! Šis skatiens gan nebūs visu laiku, iespējams ievērosi to no rīta, kad pamodīsies vai nejauši pie vakariņu galda.
 3. Vai viņš tavā klātbūtnē ir kā apreibis? Mīla padara cilvēkus apreibušus, vieglus, un viņiem patīk smieties tā pat vien. Ja tu redzi, ka otrs tā uzvedas ar tevi, tad tā var būt mīlestības pazīme. Vai tavs mīļotais šķiet enerģisks, aizrautīgs un nepārtraukti uz smieklu robežas šķietami bez iemesla? Ja tā, tad varētu būt, ka viņš tevi mīl.
 • Ja tu pasaki ko knapi smieklīgu, bet otrs uzsprāgst histēriskos smieklos, tad varētu būt, ka viņš ir sanervozējies aiz milzīgajām jūtām pret tevi.
 • Ja persona ir nervoza vai nemierīga tavā klātbūtnē, tad varētu būt, ka viņš ir uztraucies.
 1. Pavēro, vai otrs cilvēks ir bēdīgs, ja tu esi bēdīgs. Ja tu izciet kādas emocionālas sāpes vai esi neomā gripas dēļ, tad tam vajadzētu nosist garastāvokli arī cilvēkam, kurš tevi mīl. Ja viņš patiešām mīl tevi, tad pārņems daļu no tavām sliktajām sajūtām un arī bēdāsies, jo vienīgais, ko viņš vēlās – lai tu pēc iespējas ātrāk atkal justos labi. Lai arī otrs nebūs tik pat noskumis kā tu, tava oma noteikti atstās uz viņu iespaidu, kā nekā, vienīgais, ko viņš priekš tevis grib ir, lai tu būtu laimīgs.

Pamani, ko otrs saka.

 1. Vai viņš runā par jūsu nākotni tā, it kā tā jau būtu dota? Ja cilvēks tevi patiešām mīl, tad doma par nākotni kopā ar tevi ir absolūti droša un nerada viņam nekādas bažas vai nedrošību. Ja otrs regulāri runā par jūsu kopīgo nākotni, ko jūs darīsiet, kā jūsu dzīves izskatīsies pēc viena, diviem vai pat desmit gadiem, tad viņš droši vien ir iemīlējies tevī.
 • Īstas saistības nozīmē redzēt visu atlikušo dzīvi kopā ar otru cilvēku. Ja, runājot par nākotni, viņš tajā vienmēr iekļauj tevi, tad pastāv liela iespēja, ka tā ir īsta mīlestība.
 • Tāpat arī tad, ja viņš fantazē par to, kā izskatīsies jūsu bērni, kur jūs dzīvosiet vecumdienās, vai uz kurieni brauksiet medusmēnesī.
 1. Vai viņš tev izsaka jēgpilnus komplimentus? Ir atšķirība starp: “Man patīk tava jaunā frizūra” vai “Tev piemīt īpaša spēja likt man justies labāk par spīti visam”. Ja tu saņem komplimentus, kas parāda, ka otrs novērtē tava rakstura un personalitātes svarīgākos aspektus, tad ir liela iespēja, ka tevi pa īstam mīl. Tev nav jāsaņem komplimenti katru dienu, svarīga ir kvalitāte nevis kvantitāte.
 2. Vai vārdi “Es tevi mīlu” ir domāti nopietni? Atceries, ka ir liela atšķirība starp “Mīlu!” un “Es tevi mīlu”. Ja īpašais cilvēks tevi pa īstam mīl un saka to skatoties acīs un sirsnīgā balsī, neko neprasot pretī, tad tā noteikti ir taisnība! Ja otrs nenoliedzami mīl, tad dzirdēsi to bez īpaša iemesla, kad viņš nevēlēsies neko no tevis un neteiks to tikai tādēļ, ka tā vajadzētu.
 3. Vai otrs cilvēks ir atvērts ar tevi? Ja viņš patiešām mīl tevi, tad stāstīs tev, par ko domā, kā jūtās, no kā baidās, pēc kā ilgojas. Ja otrs atklāti stāsta par savu bērnību, par lietām, ko nožēlo, par sāpīgiem dzīves brīžiem vai atklāj savus nākotnes plānus, tad tu viņam noteikti esi īpašs. Ja dzirdi kādu stāstu, ko otrs nekad nevienam citam nav stāstījis, tad ir liela iespēja, ka viņš tevi mīl un uzticas tev.
 4. Vai mīļotais tev saka, ka ir noilgojies reizēs, kad neesat kopā? Ja tu un tava draudzene kādu laiku esat atsevišķi, bet viņa zvana, sūta īsziņas vai e-pastus, lai pateiktu, cik ļoti ilgojas, tad, visticamāk, viņa nevar iztēloties savu dzīvi bez tevis. Taču, ja tu dodies atvaļinājumā uz trīs nedēļām, un ne reizi nesaņem no viņas nekādu ziņu, tad zini, ka viņa tevi nemīl. Zvani vai ziņas nav jāsaņem nepārtraukti, lai zinātu, ka pēc tevis ilgojas.
 5. Vai persona norāda uz tavām kļūdām? Ja cilvēks tevi patiešām mīl, tad nav savā galvā tevi idealizējis. Mīlošs cilvēks nejutīsies neērti norādot, ka esi pieļāvis kļūdu, pateicis ko neloģisku vai slikti izturējies. Tai pat laikā otram nevajadzētu tevi konstanti kritizēt. Neliels daudzums pozitīvas kritikas ir veselīgs, un parāda, ka otrs cilvēks tevi pazīst un pieņem ar visiem plusiem un mīnusiem.

Ja otra pusīte nekad nestrīdas un nekad neizsaka nekādu kritiku, tad gan uzmanies! Pārliecinies, ka viņš mīl tevi nevis kādu idealizētu tevis versiju.

 1. Vai viņš patiesi novērtē tavu viedokli? Ja tevi pa īstam mīl, tad otram būs svarīgas tavas domas, vienalga – vai tās būtu par jaunām kurpēm vai politisko situāciju valstī. Otra pusīte gribēs dzirdēt tavu viedokli un padomu gan par mazām, gan lielām lietām. Viņš var būt nedrošs, vai prasīt tev padomu, bet darīs to, jo mīl tevi.

Pamani, ko otrs dara.

 1. Vai otrs klausās tajā, ko stāsti? Viņam vajadzētu ne tikai atvērties tev, bet arī klausīties tajā, ko tu vēlies pastāstīt, pat, ja tas jau iepriekš ir dzirdēts. Viņš nebūs tavs psihoterapeits, bet vienmēr būs blakus, ja vēlēsies parunāties. Mās ar galvu, iejūtīgi atbildēs un nepārtrauks tā vietā, lai nomainītu sarunas tematu uz sev vēlamu. Daļa no attiecībām ir spēja uzklausīt ne tikai atvērties.
 2. Vai viņš vienmēr ir tev, līdzās, kad tev tas vajadzīgs, pat, ja sagādā viņam neērtības? Protams, otrs vienmēr bū līdzās, kad vēlēsies iedzert vai garšīgi paēst, bet, kā ir tad, kad tevi vajag aizvest uz lidostu vai izvest pastaigāties suni tavas prombūtnes laikā? Ja cilvēks tevi mīl, tad bū klāt gan labajos, gan grūtajos brīžos. Ja otrs ar tevi tiekas tikai tad, kad esi laimīgs, bezrūpīgs un labā omā, bet notinas tiklīdz paliec bēdīgs vai kreņķīgs, tā noteikti nav mīlestība.
 3. Vai otrs tevis dēļ dara jaukas lietas? Ja viņš tevi mīl un rūpējas, tad darīs jaukas lietas, piemēram, ielies tev mašīnā degvielu, kamēr esi aizņemts, nopirks tev pārtiku vai atnesīs siltu zupu, ja slimosi. Šai palīdzībai nav jābūt regulārai un pārspīlētai, bet mīļotais vēlēsies iepriecināt un padarīt tavu dzīvi vieglāku. Īsta mīlestība nav savtīga, tajā ir gan ņemšana, gan došana. Cilvēks, kurš pa īstam mīl, darīs jaukas lietas bez jautāšanas. Protams, var gadīties, ka tev jālūdz kāds pakalpojums, bet, ja tas jādara katru reizi, jo otrs nekad nepalīdz tā pat vien, tad, iespējams, tevi nemaz nemīl.
 4. Vai cilvēks vienmēr vēlas būt kopā ar tevi? Daļa no iemīlēšanās ir vēlēšanās vienmēr būt kopā ar otru cilvēku, pat, ja tas nav praktiski. Mīļotais vienmēr gribēs būt tavā tuvumā. Tas nenozīmē, ka būsiet piesieti viens otram, bet otrs centīsies izmantot katru iespeju tevi satikt. Ja viņš atrod laiku, lai satiktu tevi tikai reizi vai divas mēnesī, tad tā nav mīlestība.
 5. Vai viņš zina, kad dot laiku pašam sev? Mīļotais cilvēks ne tikai gribēs pavadīt laiku kopā, bet zinās, kad tev ir vajadzīgs laiks, ko pavadīt sev tīkamās nodarbēs. Ja otrs vēlas būt kopā visu laiku, tad tā nav mīlestība, bet apmātība vai par sevi nepārliecināta cilvēka pazīme. Mīlestībai nobriestot, pāris apzinās, ka ir lietas, kas jādara atsevišķi, lai saglabātu savas identitātes.
 6. Vai otrs tevi izprot? Patiesa mīlestība ir patiesa sapratne. Varbūt tas izklausās tizli, bet cilvēkam tevi jāsaprot, lai spētu tevi mīlēt. Ja cilvēks saprot, kāds tev garastāvoklis, ko tev gribas vai negribas darīt, ja zina, kādas lietas varētu tevi padarīt laimīgu, pirms tu pats to izdomā, tad tā noteikti ir mīlestība. Labi, ja kāda daļa no tevis paliek noslepumā tīta, jo nevienam nebūtu jāsaprot tevi par visiem 100 procentiem, bet, lielākoties, viņam būtu jaizprot tavs domu gājiens.
 7. Vai mīļotais vienmēr vēl tev labāko, arī tad, ja tas nav labākais viņam? Cilvēkam, kurš patiešām mīl, jāsaprot, ka reizēm tev var nākties darīt lietas, kas nenāks par labu viņam vai liks jums pavadīt kādu laiku atsevišķi. Piemēram, viņš sapratīs, ka tev visa vasara jāpavada uz slēgtas salas, lai attīstītu savu jūras biologa karjeru, vai ka tev ātrāk jāiet mājās, lai vari izgulēties pirms eksāmena, tā vietā, lai paliktu pie viņa pa nakti. Ja otrs vienmēr visu vēlas tā, lai būtu labāk jums abiem, tad viņš īsti neredz tevi kā indivīdu, kuram ir savas vēlmes un vajadzības.

8. Vai viņš tevi atbalsta? Mīļotais būs ar tevi ne tikai tad, kad ir jautri, bet arī tad, kad tev vajadzēs atbalstu savu mērķu sasniegšanā un, lai virzītos dzīvē uz priekšu. Patiesi mīlošs cilvēks būs ar tevi svarīgā futbola mačā, disertācijas aizstāvēšanā un aizvedīs tevi uz darba pārrunām. Tāpat viņš vienmēr būs gatavs uzklausīt, kad vēlēsies parunāt par kādu sev svarīgu tēmu, arī, ja viņam tas nebūs aktuāli.