Atcerēties, kā jāskaita visas sešas ģitāras stīgas, ir būtiski jebkuras pakāpes spēlētājam. Bieži vien stīgu skaitīšana ir svarīgāka par to, kā atcerēties, kādas notis ir uz katras stīgas, jo tas var mainīties atkarībā no skaņojuma.

  1. Sāc skaitīšanu no apakšas, jo apakšējā, tievākā stīga vienmēr ir pirmā. Visgrūtāk ir atcerēties, ka pirmā stīga ir apakšā nevis augšā. Tievākā stīga ir pirmā. Tā parasti ir sudrabaina un stiprāk novilkta salīdzinājumā ar pārējām stīgām.
  • Šī ir E stīga, dažreiz saukta par augsto E, jo pati augšējā resnā stīga skan tāpat tikai zemākā tonalitātē.
  1. Otrā stīga no apakšas ir B. Tā ir otra tievākā stīga un to sauc par B stīgu.
  2. Trešā stīga no apakšas ir G. Daudzām ģitārām ir divu veidu stīgas – plānākas, sudrabainas stīgas apakšā un biezākas, stingrākas stīgas augšā. G parasti ir pēdējā tievā stīga.
  3. Ceturtā stīga, skaitot trešā no augšpuses, ir D. Standarta skaņojumā šī stīga ir D. Visas šīs notis ir domātas standarta skaņojumam, tā tiek vilktas stīgas ģitārām 90% modernās mūzikas. Maiņot skaņojumu, stīgu skaitīšanas sistēma nemainās.
  4. Piektā stīga, kura ir arī otra resnākā, tiek saukta par A stīgu. Šī ir otrā stīga no augšpuses.
  5. Sestā, resnākā stīga ir E stīga. Saukta arī par zemo E vai par basa stīgu. Lai nu kā, zini, ka šī ir sestā stīga un atrodas pašā augšpusē.